[colbonews.co.il] "זו אחת מההנצלות הגדולות והמורכבות שבהן טיפל כרמל"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2020 20 16:57

[colbonews.co.il] "זו אחת מההנצלות הגדולות והמורכבות שבהן טיפל כרמל"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

בעוד פחות מחצי שנה אמורה היתה זיוה פלדמן, בת 63 מחיפה, לצאת לפנסיה, אך חגיגות הפרישה הפכו ברגע אחד לאבל כבד. פלדמן נפטרה בפתאומיות, ומשפחתה קיימה את צוואתה ותרמה את איבריה להצלת חייהם של חולים רבים. במבצע ניתוחים מורכב שנערך במרכז הרפואי כרמל הונצלו מגופה של פלדמן שתי הריאות, שתי הכליות, שתי קרניות העיניים, הכבד, מסתמי הלב ועור.

לדבריה של האחות עדנה רז, מתאמת ההשתלות של כרמל, "זו אחת מההנצלות הגדולות והמורכבות שבהן טיפל בית החולים. משפחת פלדמן היא משפחה מיוחדת ונדירה. כשניגשתי אל בני המשפחה כדי לברר את האפשרות של תרומת איברים, הם אמרו מיד שלאמא יש כרטיס אדי ושהם רוצים לקיים את צוואתה, לתרום את איבריה ולהציל כמה שיותר חולים שזקוקים ומחכים להשתלה".

"אמא היתה אשה נדירה ומיוחדת", מספרת דנה פלדמן גמליאל, בתה של זיוה, "היא גידלה אותי ואת אחי בחום ובאהבה, ועד ליומה האחרון היא היתה סבתא נהדרת לששת נכדיה. הידיעה שהכבד של אמא שלי הושתל בגופה של בחורה צעירה בת 17 שהיתה בסכנת חיים נותנת לי ולכל המשפחה את הכוח להחזיק מעמד ולקבל נחמה מהמוות הפתאומי של אמא. היא דאגה שנדע ולא נפספס את כרטיס אדי, וכשהודיעו לנו שהיא נפטרה היה לנו ברור מאוד מה היא היתה רוצה שנעשה. כולנו הסכמנו מיד על תרומת איברים, לא היתה כאן שאלה בכלל. זה היה הרצון שלה, ואנחנו שמחים שלפחות את רצונה לתרום גם במותה הספקנו לקיים לכבודה".

Изображение

זיוה פלדמן ז"ל (צילום: משפחת פלדמן)

The post "זו אחת מההנצלות הגדולות והמורכבות שבהן טיפל כרמל" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить