[colbonews.co.il] ח"כ חיימוביץ': "לא להעביר את התעופה הכללית לחיפה"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2020 30 05:09

[colbonews.co.il] ח"כ חיימוביץ': "לא להעביר את התעופה הכללית לחיפה"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

בישיבה משותפת של ועדת הכלכלה ושל ועדת הפנים ואיכות הסביבה אמרה ח"כ מיקי חיימוביץ' כי אין להעביר את פעילותה של התעופה הכללית משדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה בחיפה.

בישיבה נדונו הקמתו של שדה תעופה בחדרה כחלופה לשדה התעופה בהרצליה והסדרת התעופה הקלה, התעופה המסחרית, התעופה הפרטית ובתי הספר לטיס. כזכור, ביום ראשון חתמו ראש העיר עינת קליש רותם וראשי רשויות אחרים על מסמך שקורא לשרת התחבורה מירי רגב להעתיק את פעילות התעופה הכללית מהרצליה לחיפה. "אנו פונים אלייך לאחר עבודה מאומצת שבה בחנו את מכלול ההיבטים הקשורים להעתקת פעילות שדה התעופה בהרצליה", נכתב במסמך, "הוות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) מקדמת תוכנית להקמת שדה תעופה חדש במזרח חדרה שיכיל את פעילות שדה התעופה בהרצליה וחלקים מפעילות שדה דב. אנו סבורים כי מדובר בתוכנית אשר אין בה הגיון כלכלי, סביבתי ותכנוני. כולנו, החתומים על מכתב זה, סבורים כי הוות"ל לא עשתה את מכלול השיקולים ברמה הלאומית והתעלמה מהחלופה המיידית, הזמינה והנכונה ביותר, והיא העתקה של הפעילות אל שדה התעופה בחיפה, אשר בהתאמות לא משמעותיות ערוך ומוכן לקבל באופן קבע את פעילות התעופה הכללית של ישראל. אנו סבורים כי פעילות התעופה הכללית משתלבת היטב ברצון לבסס בחיפה שדה תעופה אזורי לטיסות בין לאומיות אשר ישרת את תושבי הצפון לטיסות קצרות ובינוניות ויהווה מענה הולם לעוגן תעופתי משמעותי בצפון המדינה".

יצוין כי עד כה התנגדה העירייה בראשותה של קליש רותם להעברתה של פעילות התעופה הכללית לחיפה. רק לפני כחודשיים סירבה העירייה לנפק את היתרי הבנייה הנדרשים להעתקת הפעילות לחיפה ועוררה זעם רב ברשות שדות התעופה (רש"ת). ברש"ת אף בחנו את האפשרות להעתקת הפעילות לחיפה באמצעים תכנוניים חלופיים שייתרו את התנגדותה של העירייה, וכעת לא ברור מה גרם לה לזגזג ולשנות את עמדתה ב-180 מעלות.

בדיון אמרה חיימוביץ', המשמשת יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה: "באשר להנחת היסוד של העתקת הפעילות לחיפה, אני חושבת שצריך לשאול עליה שאלות ולא לקבל אותה כקו מנחה. אני מסתובבת הרבה בחיפה ומייצגת את תושבי חיפה שמביעים דאגה קשה מהרעיון הזה להעתיק לשם את הפעילות. תושבי חיפה סובלים מספיק, ואני חושבת שלא צריך להעביר לשם את התעופה הכללית. אם נחלק את הפעילות בהרצליה לכל שדות התעופה בארץ, זה נראה לי כמו הפתרון הנכון יותר. העברה לחיפה אינה נראית לי הפתרון הנכון".

The post ח"כ חיימוביץ': "לא להעביר את התעופה הכללית לחיפה" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить