[colbonews.co.il] מכת חולדות בחיפה: "לא ייתכן לחיות ככה"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
сен 2020 04 10:05

[colbonews.co.il] מכת חולדות בחיפה: "לא ייתכן לחיות ככה"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

זה כמה חודשים שחייהם של תושבים רבים בחיפה הפכו לגיהינום בגלל מכת חולדות שחודרות לבתים, לחצרות ולחדרי המדרגות. תושבים משכונות החוף נוה דוד, קרית שפרינצק, קרית אליעזר, בת גלים וקרית חיים, אך גם מהדר ומנוה יוסף, מספרים שהם לא יכולים לפתוח חלונות בבתיהם, גם כאלה שמתגוררים בקומות גבוהות, מכיוון שהחולדות מטפסות על צינורות, על כבלי חשמל וטלפון ועל עצים, ומגיעות לכל מקום.

אלישבע אזולאי כהן, פעילה חברתית מנוה דוד, העלתה פוסט בעניין, ומהתגובות עולה כי התופעה היא רחבה ומשותפת לרבים. "ב-25 במאי וב-11 באוגוסט, יום לאחר שהתלוננתי, עובדים של עיריית חיפה הגיעו לפה ותלו פתקים עם הודעה שבמקום בוצעה הדברה. השבוע כבר נמאס לי. אני מרגישה שאני גרה במעברה. מגעיל לי, מלוכלך לי, וחייבים למצוא לזה פתרון. התקשרתי למוקד 106 ודיברתי עם הנציג כדי לברר למה התופעה רק מתגברת".

ומה הוא ענה לך?

"שהעירייה מדבירה רק בשטח הציבורי, כלומר בביובים, על מדרכות ועל כבישים. ההיגיון אומר שהן פשוט בורחות לשטח הפרטי בגלל ההדברה ונכנסות לתוך הבתים שלנו. אני לא פותחת חלון בבית כי אני פוחדת. אני שמה מלכודות על אדן החלון, ובכל יומיים נתפסת חולדה. נראה שהן התמקמו על אדן החלון כי המסילות מלאות בצואה".

אז מה עושים?

"מביני עניין טוענים שהריסוס בביובים לא יעזור כי זה סוג אחר של חולדות".

הפוסט לווה בסרטון של חולדה שנתפסה במלכודת. "לילה אחד התעוררתי משינה כשהחולדה עלתה עלי", מספרת אזולאי כהן, "התאבנתי. לא יצאתי מהחדר כל הלילה, ובבוקר ראיתי שהחולדה פיזרה את כל הפלסטלינה של הנכדים שלי בכל הבית. באותו הערב היא נלכדה במלכודת. לא ייתכן לחיות ככה, אני ישנה בבית סוהר. הבית נעול, סגור ומסוגר. אני מזמינה את תושבי העיר לראות מה קורה על כבלי החשמל והטלפון בלילות, זה הזוי. העירייה חייבת להכין תוכנית חדשה של ריסוס או קופסאות האכלה עם רעל שרק המזיקים האלה יכולים לאכול מהן".

תושבים רבים נחשפו לפוסט והגיבו עם סיפורים משלהם. "רוצה להתחרות?", שאלה סמדר אדלשטיין בציניות, "אני מהדר וכבר הוצאתי והגליתי 75 חולדות מהמרפסת שלי. גם אני עברתי את אותם השלבים עם העירייה, שמדביקה בכניסה לבניין מדבקה שמבלבלת, כי את חושבת שזה גם בסביבות הבניין שלך ומסתבר שרק בביובים מרכזיים. גם אני חיה עם חלונות סגורים מהפחד שהן ייכנסו הביתה".

"מאוד מזדהה איתך", כותבת בליינש בלטה, "ביום שישי נכנסה לדירה שלי ברחוב יוסף חולדה באמצע הלילה, ככל הנראה מהחלון כי הרשת נפלה קצת. בשבת התקשרתי למוקד העירוני, ואמרו לי שיעשו הדברה באזור. ביום ראשון בשעה 13:00 כבר קיבלתי הודעה שהם היו ועשו הדברה. יצאתי לבדוק ולחפש מדבקות. לא מצאתי שום מדבקות, ואף שכן לא ראה שעשו הדברה. התקשרתי לברר ונאמר לי שהם עשו רק בביובים מרכזיים ברחוב, ולא עושים באזור הבניין. הייתי בהלם. מה זאת אומרת? ממש בכניסה לבניין יש ביוב שנראה קצת רופף, אם לא פתוח. לא ביקשתי שיגיעו לעשות בתוך הבית אלא באזור, מסביב לבניין, היכן שיש ביוב. אני לא מבינה למה זה נחשב שטח פרטי. מיותר לציין שמאז אני בחרדות ולא פותחת שום חלון. באמת, מה עושים?".

חולדה היא חיה סתגלנית שאוכלת כמעט הכל. היא משגשגת בערים וחיה בקרבת בני אדם – בביובים וליד פחי אשפה. מכיוון שהחולדה נושאת מחלות רבות, ובהן מחלות מידבקות, היא נחשבת למזיקה לאדם ולבעלת פוטנציאל פגיעה גדול.

The post מכת חולדות בחיפה: "לא ייתכן לחיות ככה" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить