[colbonews.co.il] בעלי פוד טראקס מתקשים לעמוד בנהלים, חלקם שוקלים לעזוב

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
фев 2021 08 19:30

[colbonews.co.il] בעלי פוד טראקס מתקשים לעמוד בנהלים, חלקם שוקלים לעזוב

Непрочитанное сообщение Инфодроид

כשמונה חודשים לאחר שפרויקט הפוד טראקס בחיפה יצא לדרכו, רבים מבעליהם מתקשים לעמוד בנהלים החדשים שקבעה עיריית חיפה. כזכור, בתחילת חודש מאי 2020 פרסמה העירייה קול קורא להפעלת משאיות מזון, ומיד עם יציאתו של הפרויקט אל הדרך הוא הפך להצלחה גדולה. לפני כחודשיים פורסם ב"כלבו – חיפה והקריות" כי העירייה הודיעה שהיא תחל לאכוף את ההנחיות שנקבעו לפוד טראקס, ובמסגרת זו נדרשו בעליהן להזיז את המשאיות מדי ערב ולא להשאיר אותן במקומן. נוסף על כך נאסרה הצבת מקררים והתקנת חיבורים לחשמל מחוץ למשאיות.

בתחילת חודש ינואר קיבלו בעלי הפוד טראקס מכתב מהמחלקה לרישוי עסקים במינהל ההנדסה של העירייה, שבו הם נדרשו לעמוד בכמה תנאים, ובהם לפנות את הפוד טראקס מדי יום בסיום העבודה מהשטח שעליו הם מוצבים לחניון ייעודי מוסדר; לפרק חיבורי חשמל שהוקמו מתחת האדמה ו/או מעליה; לפרק סככות שנבנו על גג הפוד טראקס; לפנות משטח עץ שהוצבו בחזיתותיהם; לפנות את הכיסאות ואת השולחנות המצויים בשטח הסמוך לפוד טראקס; לשמור על סביבת הפוד טראקס נקייה וללא פסולת בכל עת; ולקבוע שלטים המורים על איסור עישון. כמו כן צוין כי חל איסור מוחלט על מכירת משקאות משכרים ועל מכירת מזונות שאינם מפורטים ברישיון הרוכלות.

מישה גורדון, הבעלים של פלאפל גורדון בחוף הים: "באמצע הסגר הוזמנו לפגישה ונאמר לנו שחסרים מסמכים שלא דאגו להם לפני כן. אמרו לנו שמתכננים להעביר אותנו לנקודה אחרת ושאסור לנו למכור אלכוהול. שאלתי מה קורה בגלל שלאורך כל התקופה מכרתי אלכוהול, ואמרו לי 'לא יודעים'. אתמול כבר לא הפעלתי את הפוד טראק כי הרגשתי שלא כדאי. היום אמרו לי שרישיון העסק מבוטל ושאסור לנו לצאת לשטח כי הנקודה שקיבלנו מבוטלת, ושאנחנו צריכים לחכות עד שיקימו מפרצונים שבהם נוכל להעמיד את הפוד טראקס".

לדבריו של גורדון, "כל הסיפור הזה הפסיק לעניין אותי כי אני אפסיד כסף. בתוכנית העסקית כפי שהיא נראתה בהתחלה אפשר היה להשאיר את הפוד טראק במקומו בלי להזיזו. גם אפשרו לנו למכור אלכוהול, ובניתי סל מוצרים כזה שאפשר יהיה להרוויח. אבל ככה? אין פה תכלס. המשכורות יעלו לי יותר. איך שאני רואה את זה, הביאו פרויקט לפתחה של העירייה, שם אמרו 'מצוין, נעשה' בלי לבדוק בציציות ובלי להתייעץ עם גורמי מקצוע. אנחנו חשבנו לתומנו שהעירייה בדקה את הכל. ההוראות החדשות הן גזר דין מוות, לא אצליח לעמוד בהן. מבחינתי זה לקנות רכב עם וו גרירה, להגיע בכל יום שעה לפני הזמן ולחכות שעה אחרי הסגירה כי השמן עדיין חם ובמצב כזה אי אפשר להזיז את הפוד טראק. אני מאבד עניין בפרויקט הזה בדרך שבה הוא מתנהל".

Изображение

מישה גורדון בפלאפל גורדון

אריק גרנות, הבעלים של המבשלה – פוד טראק שממוקם סמוך לפלאפל גורדון: "היום הודיעו לנו מהעירייה שאנחנו צריכים לפנות את הפוד טראק כי הם בונים מפרצונים מיוחדים שבהם יוצבו הפוד טראקס. מבחינתם יש בעיה לעלות עם הפוד טראקס לטיילת שמיועדת להולכי רגל ואסור להיכנס לשם עם רכב. מחר אמור להתקיים סיור קבלנים בשביל בניית המפרצונים, וכשזה יקרה אני מקווה שנחזור".

באשר לאיסור של מכירת האלכוהול אומר גרנות: "זו בעיה גדולה. אני לא מבין את זה כי יש בחוף הדרומי ובחוף הסטודנטים מכוניות שמוכרות אלכוהול, ואין בעיה עם זה. הבירות שלנו הן כרטיס הביקור שלנו. זה אומר שאצטרך להתאים את עצמי כשנחזור, ואני מקווה שיאפשרו לנו למכור אלכוהול".

Изображение

אריק גרנות בפודטראק המבשלה

The post בעלי פוד טראקס מתקשים לעמוד בנהלים, חלקם שוקלים לעזוב appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить