[colbonews.co.il] המצאה חיפאית: משרוקית נגד חזירים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
апр 2021 01 12:10

[colbonews.co.il] המצאה חיפאית: משרוקית נגד חזירים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

הראש היהודי לא מפסיק להמציא לנו פטנטים, וכשהיוזמה מגיעה מחיפאי לטובת החיפאים, זה כבר מעורר סקרנות. אתמול בערב (רביעי) פורסם באחת מקבוצות הפייסבוק פוסט שבישר: "לאור התגברות נוכחותם של חזירי הבר בשכונותינו, תכננתי משרוקית נחמדה לילדים (או מבוגרים). המשרוקית מאוד חזקה ויעילה להרחקת חזירים, מחזקת את תחושת הביטחון של ילדיכם, מתחברת למחזיק מפתחות, מתאימה לאחיזה בכף היד – ניתן לצאת איתה לריצה או הליכה".

מאחורי המשרוקית עומד אלון גלעד, מהנדס מכונות חיפאי וסטודנט לתואר שני בפקולטה הביו-רפואית בטכניון. את המשרוקיות הוא מייצר בשתי מדפסות תלת ממד בביתו, כשמאחורי הרעיון עומדת אג'נדה חברתית טהורה – להעניק לתושבים תחושת ביטחון.

"בסופו של דבר, אם אנשים יעופו על זה, אני אשמח", אומר גלעד, "ואם לא, זה גם בסדר. אין לי מפעל ייצור, אלא פתרון חמוד להציע לאנשים. האג'נדה שלי היא שאנשים יוכלו להסתובב ללא פחד ולהרגיש בטוחים, כי אני נתקל באנשים שממש פוחדים לעבור ברחוב כשיש בו חזירים. מה שיפה שזו יוזמה חיפאית פרטית נגד החזירים".

Изображение

"תחושת ביטחון מול החיה". משרוקית נגד חזירים (צילום: אלון גלעד)

מאיפה בא הרעיון?

"אני רץ בערבים ברחובות הכרמל ואני נתקל בחזירים כל הזמן. אני משתמש במשרוקית, כשאני פוגש בהם בסיטואציה אגרסיבית, נניח אם זו אמא עם הגורים שלה. את המשרוקית הזו תכננתי כך שתתאים לשימוש עם מסכה, לכן יש לה צוואר כזה. אני רץ עם אחת כזו ביד, בגלל הצוואר שלה היא נכנסת טוב ביד וכיף להחזיק אותה".

והחזירים בורחים?

"חד משמעית. זו משרוקית חזקה במיוחד, זה לא צחוק".

מאיזה חומר היא מיוצרת?

"סוג החומר שמדפיסים איתו זו תמצית עמילן תירס שעם הזמן מתכלה. זה לא פלסטיק שעושה נזק סביבתי לכדור הארץ. זה חלק מהאג'נדה שלי. בסופו של דבר אנחנו רוצים לעשות טוב".

The post המצאה חיפאית: משרוקית נגד חזירים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить