[colbonews.co.il] מפלה נוספת לקליש במועצת העיר וחילופי דברים קשים עם חברתה לסיעה לזימי

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
апр 2021 06 22:23

[colbonews.co.il] מפלה נוספת לקליש במועצת העיר וחילופי דברים קשים עם חברתה לסיעה לזימי

Непрочитанное сообщение Инфодроид

מפלה נוספת לראש העירייה במועצת העיר. בישיבת מועצה שלא מן המניין שהתקיימה הערב (שלישי) אושרה ברוב קולות ההצעה לסדר שהגישו חברי האופוזיציה בנושא בית הספר דגניה בקרית חיים. הצעה זו מצטרפת להצעה לסדר בנושא בית הספר גבריאלי של האופוזיציה שאושרה בחודש שעבר ולהצעה לסדר שביקשה לפעול למחיקת תביעת הפינוי שהגישה העירייה נגד עמותת לב ח"ש.

ברוב של 11 בעד מול 7 נגד, אימצה המועצה את נוסח ההחלטה של האופוזיציה, לפיה: "מועצת העיר מורה לגורמים המקצועיים בעירייה לאתר מיד שטח חליפי ולהכין תוכנית להקמת בית ספר חליפי לדגניה; מועצת העיר מורה לראש העיר, כי כאשר יימצא מקום חליפי וידונו בהעתקתו של בית ספר דגניה יש לכלול מערך הסעות לילדים ולא לפגוע בתנאים ובהטבות שלהם זוכים הילדים; יש לשמר את סמל המוסד של דגניה; מועצת העיר מחליטה, כי כל עוד לא נמצא שטח חליפי והוקם בית ספר חליפי, לא יועתק בית הספר דגניה ולא יפוזרו התלמידים וכי הרישום ובקשות העברה ייבחנו ויינתנו כפי שהיה עד היום ולפי אותם הקריטריונים, וזאת כדי למנוע זליגת תלמידים והפיכתן של בית הספר דגניה ללא רלוונטי; מועצת העיר מורה לגורמים המקצועיים לקיים שיח שוטף ופתוח על כל שלב מול הוריהם של תלמידי דגניה וגורדון; מועצת העיר מורה לראש העיר לפעול בכל אמצעי שהוא מול חברת תש"ן לפינויה של חוות המכלים, ועד אז לפעול לכך שלא יאוחסנו חומרים מזהמים כדוגמת נפט גולמי בשתי שורות המכלים הראשונות הגובלות עם שדרות דגניה".

בסיום ההצבעה אמרה קליש: "ההצעה לא רלוונטית, כלל ההצעה הזו כבר מיושמת. זה מה שחשוב לי להגיד".

חילופי דברים קשים נרשמו במהלך הישיבה בין ראש העירייה קליש לבין חברתה לסיעת "חיים בחיפה", נעמה לזימי.

לזימי: "קשה לי להגיד את הדברים הבאים, זו לא סיטואציה נוחה, אבל אני רוצה להגיד משהו קשה שצריך להתמודד איתו, כי בסוף אנחנו מקבלות החלטות פה בהסתמך על היעדר נתונים, לא פעם על סמך סילוף דברים בצורה מאוד קשה… בדברים שקשורים לחינוך הפורמאלי והא-פורמאלי בתקופה האחרונה יש רצף של תקלות ועיוותים שכבר אני… אם אין מערכת אמון מול מה שמציגים לנו – יש כאן בעיה מאוד-מאוד קשה. אתמול הייתה פגישה עם הורים של בית הספר גבריאלי, המצב מאוד קשה, לא מאפשרים להם להירשם, יוצרים מצב שאי אפשר להירשם ואז סוגרים את בית הספר כי אין הרשמה. אנחנו מכירים את הטריקים האלו כל הזמן. בעצם התקבלה החלטת מועצה, והיא כאילו… כלום. ברור שתיעשה פנייה למשרד הפנים מתישהו ונעשה את הדברים האלה – כי עד לחינוך! בטח בשכונה כמו נווה פז. לא ייאמן שהולכים איתנו בבריונות ושרירותיות על חשבון תושבים. מי שרוצה לכעוס עלינו, על מה שאנחנו עושים פה, תעשו את זה דרכנו. אל תעשו את זה דרך התושבים".

לזימי התכוונה בדבריה לישיבת המועצה, שבה אושרה ההצעה לסדר של האופוזיציה, לפיה יש להמשיך להפעיל את בית ספר גבריאלי שבנווה פז ולא לפזר את תלמידיו לבתי ספר אחרים בנווה שאנן.

לאחר מכן עברה לזימי לדבר על תבחיני התמיכות לתנועות הנוער שאושרו במועצה לפני כמה חודשים.

לזימי: "אמרתי שיש כאן עניין לא חוקי, ובכל זאת נשלח מכתב מעורך דין בעקבות כך, ועדיין לא התייחסו משפטית למכתב של עורך הדין".

קליש: "איך זה קשור לנושא"?

לזימי: "אני אחליט איך זה קשור לנושא".

קליש: "את לא תחליטי מכיוון שאת לא מנהלת את הישיבה".

לזימי: "אז אני אארגן ישיבה שלא מן המניין בעניין החינוך, בסדר? אני לא סיימתי לדבר. אני מבינה שזה לא נוח לך…".

קליש: "זה נוח לי מאוד".

לזימי: "אז תהיי בשקט שתי דקות".

קליש: "אז תדברי לעניין".

The post מפלה נוספת לקליש במועצת העיר וחילופי דברים קשים עם חברתה לסיעה לזימי appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить