[colbonews.co.il] פרסום ראשון: נמל חיפה תובע את "נובל אנרג'י" ביותר מ-77 מיליון שקלים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 1 год 4 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
май 2021 03 15:52

[colbonews.co.il] פרסום ראשון: נמל חיפה תובע את "נובל אנרג'י" ביותר מ-77 מיליון שקלים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

חברת נמל חיפה הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעת ענק בסכום של 77,364,053 מיליון שקל נגד החברות "נובל אנרג'י", "קוראל שירותי ים" ו"גולד ליין ספנות".

בכתב התביעה נכתב, בין השאר: "תביעה זו הינה תולדה של התנהלות חריגה וחסרת תקדים של נובל אנרג'י וסוכני האונייה שפועלים עבורה, שהחליטו לעשות דין לעצמם, תוך הפרה של הוראות הדין, כמו גם הסכמות ברורות, שגובשו מול רשות המיסים – מינהל המכס (להלן: המכס), לתשלום אגרות בגובה של עשרות מיליוני שקלים, בהן הן מחויבות. סיפור המעשה נוגע לפריקת מטענים מטעם 'נובל אנרג'י' ישירות בשטח אסדת מאגר לוויתן, המצויה מול חוף דור, תחת נמל חיפה, כמפורט להלן, והכל תוך שנובל אנרג'י מייצרת לעצמה 'נמל פרטי', פטור מפיקוח הרשויות בפועל, באסדת הקידוח, שמוקמת ומתופעלת על ידיה בחוף דור. זאת, באצטלה של טענות הנוגעות למאפיינים הייחודים של המטענים וזאת על אף שאלו לא נבדקו מעולם על ידי הרשויות השונות. בעשותה כן, 'נובל אנרג'י' פעלה בהתאם למאווייה והאינטרסים הכלכליים שלה, תוך שהיא דורסת ברגל גסה את הוראות הדין, ומייצרת לעצמה יתרונות כלכליים מובהקים על פני מתחרותיה, ויתר הגופים מחויבים לפעול בהתאם לדין".

באמצעות בא כוחה, עו"ד ערן בצלאל ממשרד ש. הורוביץ ושות', טוענת עוד חברת נמל חיפה: "כידוע, לא ניתן להכניס טובין לישראל המגיעים דרך הים, אלא באחד מהנמלים המורשים בדין. זאת ועוד, על פי הוראות הדין, הנמל הרלבנטי לא ירשה לכלי שיט לעזוב את הנמל ליעדו הבא, אלא אם שוכנע ששולמו (או ישולמו, במסגרת הסכמי אשראי) אגרות הנמל, ושאר תשלומים בעד כלי השיט או טובין שעליו. על רקע פעילותם ארוכת השנים בישראל, בין היתר, תוך שימוש בשירותיו של נמל חיפה, הנתבעים מודעים לדברים היטב. חרף זאת וכפי שיפורט להלן, פעלו הנתבעים בניגוד להוראות הדין ותוך שהם עושים דין לעצמם".

עוד מכתב התביעה: "סיפור המעשה בענייננו פשוט למדי. במהלך שנת 2018, ביקשה 'נובל אנרג'י' לייבא מטענים, לצורך פעילותה באסדת הגז, המצויה מול חוף דור והמטפלת במאגר הגז 'לווייתן'. באותה עת, למיטב הידיעה, פנתה נובל אנרג'י למכס, וביקשה לקבל את הסכמתו לפריקה ישירה של מטעניה בשטח האסדה, במקום בנמל מורשה כדין, וזאת בטענה, ככל הנראה, כי סוג המטען 'הייחודי', לטענתה, העתיד להגיע לחופי הארץ, מצדיק 'התייחסות' שונה וחריגה באשר לאופן פריקתו. כפי שנמסר לנמל חיפה, המכס התנה את הסכמתו לפריקה ישירה של המטען בשטח האסדה בהסדרת תשלום האגרות מול נמל חיפה, וזאת כדי להבטיח שלא יהיה בהקלות התפעוליות החריגות והתקדימיות שניתנו להביא לחסרון כיס של הנמל וכן להבטיח שיהיו בידי סוכני האונייה הפועלים עבור 'נובל אנרג'י' 'היתרי הפלגה', שיאפשרו, כמקובל, את המשך הפלגת כלי השיט לנמלי היעד שלהם. מובן כי הסכמות, ככל שישנן, אינן מוציאות את החובה בדין שמוטלת על בעל המטען וסוכני האונייה, לשאת בכלל אגרות הנמל".

 

The post פרסום ראשון: נמל חיפה תובע את "נובל אנרג'י" ביותר מ-77 מיליון שקלים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

ХайфаФорум : Disclaimer