[colbonews.co.il] הרצאת מנכ"ל "בצלם" בריאלי: לא יינקטו צעדים נגד מנהלי בית הספר

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 1 год 6 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2021 15 11:59

[colbonews.co.il] הרצאת מנכ"ל "בצלם" בריאלי: לא יינקטו צעדים נגד מנהלי בית הספר

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

משרד החינוך לא ינקוט בצעדים משמעתיים נגד מנהלי הריאלי בעקבות הרצאתו של מנכ"ל ארגון "בצלם", חגי אלעד, ביום עיון של בית הספר. כך עולה ממכתבו של מנכ"ל משרד החינוך לשעבר, עמית אדרי, להנהלת בית הספר. בכך מסתיימת לה בקול ענות חלושה הפרשה שעוררה הדים רבים, הן במישור המקומי והן בארצי.

תזכורת: בינואר האחרון הוזמנו מנכ"ל בית הספר, ד"ר יוסי בן דב, ומנהל בית בירם, מנדי רבינוביץ',

לשימוע אצל מנכ"ל משרד החינוך לשעבר אדרי, לאחר שבחרו לפעול בניגוד להנחיות המפורשות של שר החינוך לשעבר יואב גלנט ומנהל מחוז חיפה ד"ר סער הראל, שאסרו עליהם להכניס לבית הספר ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי או באופן המבזה את חיילי צה"ל.

כפי שפורסם לראשונה ב"כלבו – חיפה והקריות", הריאלי ביקש לקיים יום עיון לתלמידי שכבת כיתות י"ב לציון יום זכויות האדם, ובין המשתתפים היה מנכ"ל "בצלם", חגי אלעד. בעקבות פניות של ארגון "בצלמו" ושל חברי כנסת לשר החינוך, שלח השר גלנט למנכ"ל המשרד דאז אדרי מכתב שבו הורה לו "לאסור על כניסתם לבתי הספר של ארגונים שפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי, ובכלל זה כינויה של מדינת ישראל בכינויי גנאי שקריים או באמירות נגד היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית, או פעולה נגד חינוך לשירות משמעותי בצה"ל או פעולות המיועדות לפגוע בחיילי צה"ל או לבזות אותם בעת או לאחר שירותם. ארגון המכנה את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' לא תתאפשר כניסתו למוסד חינוכי במדינת ישראל. אבקש את פעולתכם המיידית והנחרצת בנושא".

יום לאחר שאדרי זימן לשימוע את שני המנהלים, חשף "כלבו – חיפה והקריות", כי על השתתפותו של אלעד ביום העיון לציון זכויות האדם הוחלט כמה חודשים לפני המפגש, הן על ידי התלמידים והן על ידי חבר הנאמנים של בית הספר, הוועד המנהל והנהלת המוסד החינוכי.

השימוע התקיים שמונה ימים לאחר פיצוץ הפרשה ועוד לפני קיומו, התקיימה בבית בירם הפגנת תמיכה בבן דב וברבינוביץ', בהשתתפות כמה עשרות מורים, הורים ובוגרים של בית הספר. הפגנה מצומצמת התקיימה גם ברחבת הכניסה של בניין משרד החינוך בתל אביב, ובה השתתפו אנשי חינוך ופעילים מהפגנות בלפור.

השימוע הסתיים לאחר כמה שעות, אך מסקנותיו אמורות היו להתפרסם במועד אחר, וזאת לפי דרישתו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט ציבורי-חוקתי) עו"ד רז נזרי.

במענה לפנייתה של האגודה לזכויות האזרח בשאלת סמכותו של מנכ"ל משרד החינוך להזמין את מנהלי הריאלי לשימוע, הודיע נזרי, כי אין בסיס משפטי להורות למנכ"ל להימנע מקיום השימוע, אך ציין כי לא תתקבל כל החלטה בעניין לפני שהנושא ילובן עם משרד היועץ המשפטי.

מהריאלי נמסר אז: "בית הספר פועל מיום הקמתו כבר יותר מ-100 שנים רק על פי חוק וימשיך לפעול כך. תמיד עבדנו בשיתוף פעולה ובהערכה הדדית מול משרד החינוך, ובכוונתנו להמשיך בכך. בפגישה ענינו על כל השאלות של נציגי המשרד. אנו משוכנעים כי התפיסה החינוכית הפלורליסטית, שכוללת חשיפה למגוון הדעות בחברה הישראלית ולתרבות המחלוקת היא הראויה, ונמשיך לחנך את תלמידנו לאורה".

 

The post הרצאת מנכ"ל "בצלם" בריאלי: לא יינקטו צעדים נגד מנהלי בית הספר appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

ХайфаФорум : Disclaimer