[colbonews.co.il] קליש רותם: "אנשים אומרים לי שחזירי הבר חמודים"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2021 30 17:45

[colbonews.co.il] קליש רותם: "אנשים אומרים לי שחזירי הבר חמודים"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

"לא רק שלא איבדתי שליטה, אלא שכמות החזירים והתלונות עליהם הולכת ויורדת. חד משמעית". כך אמרה ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם בריאיון לרענן שקד שמתפרסם איתה היום (שישי) במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות.

בריאיון טוענת קליש רותם, כי גם בתקופת יהב חזירים הסתובבו בעיר, אולם לאחר שהכתב הקשה עליה ואמר, כי הוא שומע מרבים שהם מפחדים לצאת מהרכב או מהבית בגלל החזירים, השיבה קליש רותם: "אתה יודע כמה אנשים אומרים לי 'יו, איזה חמודים! רואים אותם ברחוב'? אתה יודע כמה אנשים מספרים לי שהם הסתובבו חצי יום בעיר, חיפשו אותם ולא ראו והתבאסו? תל אביבי בא וסיפר לי שהגיע לעיר, ו'איך רציתי לראות אותם'. אז אתה אומר 'אנשים אומרים' – יש אנשים שאומרים הפוך. יש אנשים שאומרים: 'הם לא פוגעים, הם לא מפחידים'".

כשהכתב לא הרפה והמשיך לעסוק בנושא החזירים, אמרה לו קליש רותם: "למה אתה כל כך תוקפני בקשר לזה?". "כי זה נראה לי בסיסי לגמרי שבעיר מגורים לא יסתובבו חזירי בר", השיב לה הכתב. "שטויות", השיבה לו קליש, "תאמין לי שאני עמדתי מולם הרבה פעמים, וזה לא נעים, אבל תעשה גוגל – כלבים תוקפים בני אדם הרבה יותר מחזירים, בלי שום פרופורציה. הם לא צריכים להיות פה, אבל צריך לטפל בזה כמו שצריך, אני לא יכולה ללכת ולירות באש חיה בתוך העיר כשאסור לי".

הכתב המשיך: "את, מצד שני, ניסית אפילו למתג את החזירים כמשהו משעשע עם שלטי 'חזיר בר חיפאי לפניך'. בדיעבד זאת הייתה טעות".

קליש: "לא. תדבר עם הרבה אנשים בחיפה, הם מבינים שזה חלק מהייחודיות של העיר. זה דבר לא נעים, אבל זה הפך להיות מין סימן היכר של העיר שטובלת בטבע".

בהמשך, עוסקת הכתבה במצב הפוליטי, אליו נקלעה העיר עם הקמת המועצה הלעומתית, והכתב אומר לקליש רותם, כי ויתרה על חפיפה עם ראש העיר הקודם. "אתה יודע עם כמה ראשי ערים בארץ התחברתי כדי לעשות איתם חפיפה?", השיבה לו.

הכתב הקשה: "חוץ מקודמך, האיש שהיה בתפקיד 15 שנה, ואולי יודע משהו".

קליש השיבה: "יש ראשי עיר שאני מאוד מעריכה והם מלווים אותי".

על מצבה הרע של חיפה מבחינת תשתיות וניקיון אמרה קליש רותם: "אני מבינה את תחושת החמיצות, אבל בוא נעשה הפרדה בין ציפיות של תושבים – שחשבו שאני נכנסת ובתוך שנתיים העיר תהיה בפריחה טוטאלית – לבין המציאות, שבה בשנה הראשונה רק למדתי את החומרים ולא יכולתי לעשות הרבה, ובשנה השנייה הייתה קורונה. גם בקמפיין אמרתי שזה ייקח שנים, ועכשיו אני מבינה שזה ייקח יותר ממה שחשבתי".

על מצב התברואה והניקיון בעיר, אמרה קליש רותם, כי הדברים הולכים להשתנות, ואף ביקרה קשות את התנהלות עובדי אגף התברואה. קליש רותם: "היום הגעתי לאתר כלי הרכב של פינוי האשפה, וחלקם היו במוסך, כי הנהגים לא קמו בבוקר לעבודה. כל אחד עם סיפור אחר, וכל הדברים האלה מתחילים להיבדק לעומק-לעומק".

על השאלה אם, לפחות בשבוע האחרון, לא שאלה את עצמה אולי הכל היה טעות, אולי זה לא בשבילה וכי הנזק לעיר עולה על התועלת, השיבה: "לא, אני מביאה תועלת מטורפת לעיר, ואנשים עוד לא מתחילים להבין איזה תהליכים חשובים מתחילים להיות פה. אני חושבת שאני מצילה את העיר מקיפאון ומקיבעון שאי אפשר להתחיל לתאר".

על הדימוי ששיוותה לעצמה, כמרוחקת בעיני אנשים, השיבה: "סליחה שאני אומרת, אבל תבוא לעשות איתי טיול בכל שכונה בחיפה ותראה איך אנשים עפים ומתחברים אליי. רק היום הסתובבתי שלוש שעות, ואנשים באים ומחבקים ומנשקים אותי, ולא זזים ממני. אין בן אדם שיותר מסתכל בגובה העיניים ממני, אני לא חושבת שתמצא עוד ראש עיר כזה בכל הארץ".

הכתב לקליש רותם: "הסנטימנטים בעיר הם של אכזבה גדולה ותחושת הזנחה מתמשכת".

קליש רותם: "איפה אתה קולט את הסנטימנט הזה, ברשתות החברתיות? הן לא מייצגות. יש פער מאוד גדול בינן לבין מה שמרגישים ברחוב".

על השאלה האחרונה בראיון אם יש ימים שבהם לא בא לה לקום וללכת לעירייה, השיבה קליש רותם: "לא. אני מתחילה לעבוד כבר על הקדנציה השלישית שלי".

The post קליש רותם: "אנשים אומרים לי שחזירי הבר חמודים" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить