[colbonews.co.il] פקחי העירייה פשטו על פאבים ומסעדות בעיר התחתית. בעלי העסקים זועמים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 1 год 9 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2021 11 15:43

[colbonews.co.il] פקחי העירייה פשטו על פאבים ומסעדות בעיר התחתית. בעלי העסקים זועמים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

ביום חמישי האחרון, בשעות הבוקר המאוחרות, הגיעו פקחי העירייה לעיר התחתית וחילקו דוחות לעסקים בשל הוצאת כיסאות ושולחנות מחוץ לבית העסק ללא היתר. הקנס הכספי שנרשם לכל עסק – 730 שקלים.

בעלי עסקים שקיבלו את הדוח מתרעמים על הדרך שבה נעשה הדבר. לדבריהם, הם מעולם לא קיבלו התרעה מהעירייה, וביום בהיר אחד הופיעו בעסק שלהם חמישה פקחים וחילקו דוחות.

זיו גולדצוויג, הבעלים של צ'יויטו, מסעדה דרום אמריקאית: "בעיקרון, יש חוק שמחייב קבלת היתר על הצבת כיסאות ושלחנות בחוץ. כמו שכולם יודעים, השנתיים האחרונות היו שנים של קורונה, ולא היה בדיוק עם מי לדבר בעירייה. אנחנו פתחנו לפני שנתיים, כל האזור שלידינו גם. בעצם זה משהו שלא אכפו אותו. זה משהו שהוא בעצם בתהליך, שנתקע מטעמים ביורוקרטיים. בחמישי בבוקר פשוט הגיעו חמישה פקחים וחילקו לכולם דוחות בלי אזהרות. 730 שקלים לכל עסק. הם אמרו שהם היו כאן לפני שלושה חודשים. אנחנו לא ראינו אותם לפני שלושה חודשים. הם פשוט חילקו דוחות, בלי לדבר, בלי להסביר. מה שאותנו מאוד מעצבן, זו הבריונות הזו. לבוא ב-12:00 בצהריים מול לקוחות. אפשר לשלוח מכתב, זה דברים שמסדרים. זה לא לעניין ככה להתנהל. אין לנו בעיה לשלם. להיפך. אנחנו הולכים יד ביד עם העירייה, ויש שם אנשים שאנחנו מאוד אוהבים. אבל כשבאים ודוחקים אותנו לפינה ואומרים שהיו פה להתריע ולא באמת היו פה – זו הרגשה לא נעימה, במיוחד אחרי שנת קורונה".

לאחר מכן הכנסתם את השולחנות והכיסאות?

"אמרנו שזה משהו שנלך ונפתור מול העירייה. לכולנו פה יש רישיון עסק. אף אחד לא בא והסביר לנו שצריך לקבל היתר על הכיסאות בחוץ. קצת יותר הסברה. כמו שעשו עם הקורונה. בהתחלה הסבירו, ורק בהמשך נתנו דוחות. זה לא שאנחנו מתנגדים לשלם. וגם לא לבוא ככה, כאילו אנחנו איזה עבריינים שלא משלמים. מה זה, הוצאה לפועל? זה לא לעניין. אנחנו עסקים קטנים שעובדים פה כל היום וכל הלילה, וזה בעצם זה מה שמרים את חיפה ומביא צעירים, אנחנו נותנים מקום עבודה לצעירים, מקום בילוי – למה ככה?".

חמי פסקה ממסעדת שולה כתב בתגובה לפוסט שהעלתה ראש העירייה קליש רותם, שבו בישרה על האופנועים החדשים שרכשה העירייה לאגף הפיקוח: "תודה רבה לך, קליש. הבריונים שלך עברו היום בעיר התחתית וחילקו דוחות לכל העסקים הקטנים על הושבה בחוץ (דבר שלא נאכף עד היום), בלי לתת התראה ובלי כלום. יש דוחות לכולם. גם נתת להם מדים ואופנועים, ככה שהעובדים שלי התקשרו רועדים מפחד. הם חשבו שבאה משטרה לחלק דוחות במסעדה. אחלה ביטחון. אחלה שירות לתושב".

היחסים בין עיריית חיפה ובעלי עסקים בעיר התחתית ידעו עליות ומורדות בשלוש השנים האחרונות. ב-2019 זעמו בעלי עסקים על כוונת העירייה לאכוף את שעות הפתיחה של המסעדות, בתי הקפה והפאבים. זאת על פי החלטה שהתקבלה במועצת העיר באפריל 2018, עוד בתקופתו של יונה יהב. על פי ההחלטה, מי שלא הסדיר היתר לילה ממחלקת רישוי עסקים, צפוי היה להיקנס. גם הכוונה של העירייה להפוך את רחוב נתנזון למדרחוב מהשעה 12:00 התקבלה בתחושות מעורבות.

 

The post פקחי העירייה פשטו על פאבים ומסעדות בעיר התחתית. בעלי העסקים זועמים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer