[colbonews.co.il] "אני מקווה שהסתיים העידן שבו עשו מדרכה ובסיום גילו שהיא לא נגישה"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2021 17 14:28

[colbonews.co.il] "אני מקווה שהסתיים העידן שבו עשו מדרכה ובסיום גילו שהיא לא נגישה"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

ביום חמישי האחרון, חמישה חודשים לאחר שהתראיין ל"כלבו – חיפה והקריות", נפגש ד"ר ליאור אבני, נכה המתהלך בעזרת קביים, עם ראש העירייה עינת קליש רותם ובכירי עירייה נוספים, כשעל הפרק נושא הנגישות לנכים בעיר.

בריאיון ל"כלבו – חיפה והקריות", קבל אבני, שנולד עם שיתוק מוחין ומשמש מנכ"ל ארגון זכויות הנכים בישראל, על כך שבעיריית חיפה אין תקן ליועץ נגישות. "כל הפרויקטים שעושה העירייה, אינם מותאמים ומונגשים לנכים", הוא אמר באותו הריאיון, "זה מתחיל מדברים קטנים, כמו שולחנות קק"ל שפוזרו ברחבי העיר ואינם מותאמים, עצים שחוסמים מעבר, תאורת רחוב לא מספיקה וחניות על המדרכות".

אבני הציע שבמוקד 106 תהיה מחלקה לנגישות, כזו שתיתן מענה מיידי לנכה הנתקל בבעיה ברחוב ואינו יכול לצאת מפתח ביתו או לשוב אליו. הוא הציע דרכים למפות את העיר בעזרת אנשים מ'נגישות ישראל' שידריכו בני נוער ומתנדבים. הוא אף התריע על כך שבניין העירייה עצמו אינו מונגש לנכים, והציע לראש העיר עזרה, בהתנדבות מלאה, כמו שהוא עושה בערים אחרות ברחבי המדינה, העיקר שמישהו יהיה מוכן להקשיב.

Изображение

ליאור אבני בפגישה עם ראש העירייה קליש רותם (צילום: דוברות עיריית חיפה)

לאחרונה קליש רותם הרימה את הכפפה וזימנה את אבני לפגישה, שבה השתתפו גם סגן מהנדס העיר נועם דביר, מנהלת מחלקת שיקום ענת בן צבי, מנהלת המרכז לחיים עצמאיים אושרת אוסטר וינגלר וראש מנהל רווחה ושירותים חברתיים מאירה קיפרמן.

אבני אמר לאחר הפגישה: "אני שמח לבשר לקוראי 'כלבו – חיפה והקריות', שבלעדיו זה כנראה לא היה קורה כל כך מהר, כי אנחנו לפני פריצת דרך. אחרי מספר שיחות עם סגן מהנדס העיר דביר וגורמים שונים אחרים, נפגשתי ביום חמישי עם ראש העירייה. הגשתי לה את 'תוכנית ארגון הנכים לעיר חיפה'. במהלך הפגישה, סיכמנו מספר דברים, שיהוו מהפיכה לעיר".

אתה יכול לפרט?

"הראשון – הנכים בחיפה יהיו שותפים בפרויקט 'שפת המדרכה', אותו פרויקט שקובע בעצם איך ייראו המדרכות של העיר, איך הן ירוצפו. נהיה שותפים בתכנון עצמו ואני מקווה שהסתיים העידן שבו עשו מדרכה ובסיום גילו שהיא לא נגישה. ישמעו אותנו כבר בשלב ההנדסי, מול המהנדסים והמתכננים. זו ממש פריצת דרך, וככה נוכל לשפר את ההנגשה. השני – סיכמנו על דרכים להגדלת תקציב הנגישות בעיר ותוכניות עבודה. הדבר השלישי – אנחנו נפעל כדי למפות ולטפל במפגעי הנגישות שיש בכל שכונה ושכונה. אני חייב לומר שהייתה נכונות מצד קליש רותם להקשיב במשך יותר משעה, ואני מאוד מקווה שבימים הקרובים נתחיל לעבוד. מדובר באמת בפריצת דרך. בתור מישהו שעשה כמה פרויקטים נגישותיים בערים שונות, אני מקווה שבהדרגה, כי יש פה המון עבודה, נשים את חיפה על המפה בעניין נגישות לנכים. אנחנו לפני מהפכה. רק נתפלל שהעירייה באמת תעמוד במילתה, כי זהו יום גדול לציבור הנכים בחיפה".

The post "אני מקווה שהסתיים העידן שבו עשו מדרכה ובסיום גילו שהיא לא נגישה" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить