[colbonews.co.il] "בשורה אדירה לתושבי חדרה: פעילות שדה התעופה בהרצליה תועתק לחיפה"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2021 18 21:41

[colbonews.co.il] "בשורה אדירה לתושבי חדרה: פעילות שדה התעופה בהרצליה תועתק לחיפה"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

עיריית חדרה הוציאה הערב (שני) הודעה בדף הפייסבוק שלה, שבה היא מבשרת לתושבים, כי שרת הפנים איילת שקד התקשרה הערב לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ועידכנה אותו שבכוונתה להעביר את הפעילות של שדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה בחיפה ולא בחדרה.

נושא העתקת שדה התעופה מהרצליה לחיפה נדון רבות בתקשורת ובפוליטיקה הארצית. בישיבה משותפת של ועדת הכלכלה ושל ועדת הפנים ואיכות הסביבה שהתקיימה ביולי אשתקד אמרה אז יו"ר הוועדה, חברת הכנסת לשעבר מיקי חיימוביץ', כי אין להעביר את פעילותה של התעופה הכללית משדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה בחיפה. באותה ישיבה נדונו האפשרות של הקמת שדה תעופה בחדרה כחלופה להרצליה והסדרת התעופה הקלה, התעופה המסחרית, התעופה הפרטית ובתי הספר לטיס.

Изображение

הפוסט של עיריית חדרה

חיימוביץ אמרה אז: "באשר להנחת היסוד של העתקת הפעילות לחיפה, אני חושבת שצריך לשאול עליה שאלות ולא לקבל אותה כקו מנחה. אני מסתובבת הרבה בחיפה ומייצגת את תושבי חיפה שמביעים דאגה קשה מהרעיון הזה להעתיק לשם את הפעילות. תושבי חיפה סובלים מספיק, ואני חושבת שלא צריך להעביר לשם את התעופה הכללית. אם נחלק את הפעילות בהרצליה לכל שדות התעופה בארץ, זה נראה לי כמו הפתרון הנכון יותר. העברה לחיפה אינה נראית לי הפתרון הנכון".

הדיון בוועדה בכנסת התקיים כמה ימים לאחר שראש העירייה עינת קליש רותם וראשי רשויות נוספים חתמו על מסמך שקורא לשרת התחבורה דאז מירי רגב להעתיק את פעילות התעופה הכללית מהרצליה לחיפה. "אנו פונים אלייך לאחר עבודה מאומצת שבה בחנו את מכלול ההיבטים הקשורים להעתקת פעילות שדה התעופה בהרצליה", נכתב במסמך, "הוות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות – ב"כ) מקדמת תוכנית להקמת שדה תעופה חדש במזרח חדרה, שיכיל את פעילות שדה התעופה בהרצליה וחלקים מפעילות שדה דוב. אנו סבורים, כי מדובר בתוכנית אשר אין בה הגיון כלכלי, סביבתי ותכנוני. כולנו, החתומים על מכתב זה, סבורים כי הוות"ל לא עשתה את מכלול השיקולים ברמה הלאומית והתעלמה מהחלופה המיידית, הזמינה והנכונה ביותר, והיא העתקה של הפעילות אל שדה התעופה בחיפה, אשר בהתאמות לא משמעותיות ערוך ומוכן לקבל באופן קבע את פעילות התעופה הכללית של ישראל. אנו סבורים, כי פעילות התעופה הכללית משתלבת היטב ברצון לבסס בחיפה שדה תעופה אזורי לטיסות בינלאומיות, אשר ישרת את תושבי הצפון לטיסות קצרות ובינוניות ויהווה מענה הולם לעוגן תעופתי משמעותי בצפון המדינה".

The post "בשורה אדירה לתושבי חדרה: פעילות שדה התעופה בהרצליה תועתק לחיפה" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить