[colbonews.co.il] עבור תושבים בוואדי "החג של החגים" הוא סיוט. זעאתרה: "המשטרה והעירייה כשלו בארגון"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 2 года
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
дек 2021 21 00:27

[colbonews.co.il] עבור תושבים בוואדי "החג של החגים" הוא סיוט. זעאתרה: "המשטרה והעירייה כשלו בארגון"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

פסטיבל "החג של החגים" מושך אליו מדי שבת אלפי מבקרים, לשמחת בעלי העסקים ופרנסי העיר, אולם יש גם מי שמשלם את המחיר של על כך. תושבים בוואדי ניסנאס, המתגוררים במוקדי ההתרחשות, מלינים כי הסדרי התנועה וחסימת הכבישים מונעים מהם להיכנס עם רכבם לרחוב שבו הם מתגוררים, עד כי הם נאלצים לחנות הרחק מביתם, ואף יש כאלה המעדיפים לא לצאת מביתם כלל.

תושבת רחוב סנט לוקס, שבשבוע שעבר לא אפשרו לה להיכנס לרחוב שבו היא מתגוררת, אמרה ל"כלבו – חיפה והקריות": "זה מתחיל מזה שאין חנייה בשבילנו. למצוא מקום חנייה זה מפעל הפיס. מהגפן למעלה ועד הכיכר במפגש הרחובות אלנבי-שדרות הציונות – הרחוב חסום. אנחנו גרים ברחוב סנט לוקס, שמתפצל משדרות הציונות ונסגר על ידי המשטרה, וכשאנחנו באים עם הרכב להיכנס לרחוב שלנו משדרות הציונות, אז לא נותנים לנו. אמרתי לאלו שבמחסום "או קיי", הסתובבתי וחזרתי הביתה מאוחר בלילה. יש כאלה שאומרים שהם נמצאים במעצר בית. אני, למשל, יצאתי למשהו דחוף. אמא שלי נכה והייתי צריכה לבקר אותה ולהביא לה כמה דברים, ולא יכולתי לחזור הביתה. השארתי את האוטו רחוק ברחוב הגפן, איפה שהעלייה של סטלה מאריס, והלכתי ברגל הביתה".

תושבת אחרת, שמתגוררת גם היא ברחוב שנחסם לתנועה: "זה נהיה ממש קרקס. אין לנו שקט, אין לנו מנוחת שבת, כמו שאומרים אצלכם. שיסגרו את הוואדי מכל הכיוונים, אבל תנו לאנשים להחנות את הרכב. שנחיה. אני, חוץ מיום שבת, אין לי יום אחר שאני יכולה לעשות קניות. אני עובדת ובעלי עובד מהבוקר עד הערב. אז שלא נוכל לחזור הביתה?".

Изображение

רג'א זעאתרה (צילום: ראובן כהן)

בעיריית חיפה הפנו את "כלבו – חיפה והקריות" לקבלת תגובה מ"בית הגפן", שאחראי על ארגון הפסטיבל. מנכ"ל בית הגפן, אסף רון: "המשטרה, שאחראית על ביטחון הציבור, היא המחליטה הבלעדית אילו רחובות יסגרו על פי שיקול דעתה. אני, אישית, יודע שהמשטרה הכניסה תושבים המתגוררים בסנט לוקס אחרי שהציגו תעודת זהות. לי אין לי שליטה על דברים כאלו, זה הכל החלטת המשטרה".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בהסדרי תנועה זמניים שנועדו לאפשר את קיום 'חג החגים' בוואדי ניסנאס. משטרת ישראל הוציאה הודעה מסודרת באשר להסדרי התנועה, כאשר השוטרים הונחו לאפשר לתושבי המקום כניסה בהצגת תעודת זהות. משטרת ישראל תמשיך לפעול למען בטיחות משתמשי הדרך וויסות התנועה  בעבור ציבור החוגגים".

מקרים דומים הגיעו גם לפתחו של חבר המועצה, יו"ר סיעת חד"ש, רג'א זעאתרה, שמותח ביקורת קשה על התנהלות העירייה והמשטרה בארגון הפסטיבל. לדבריו, זהו התחשבות בתושבי הוואדי והמושבה הגרמנית, שמרגישים נצורים במשך חודש שלם. "בוואדי ניסנאס", טוען זעאתרה, "מנעה המשטרה מתושבים גישה לבתיהם למרות שהציגו תעודות זהות, בהן מופיעות כתובות המגורים שלהם. במושבה הגרמנית עומדים מהשעה 18:00 מאות כלי רכב בפקקים, מכיכר מאירהוף עד כיכר עין דור, עם צפירות ממושכות עד אחרי חצות. מבקרים עושים את צרכיהם בחצרות ובגינות. מרוצי המכוניות נמשכים. במקום חג, חיי התושבים פשוט הופכים לסיוט".

The post עבור תושבים בוואדי "החג של החגים" הוא סיוט. זעאתרה: "המשטרה והעירייה כשלו בארגון" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer