[colbonews.co.il] סיוט ברחוב החשמונאים: עשרות תושבים קיבלו דוחות חנייה בעשרות אלפי שקלים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 2 года
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2022 11 01:02

[colbonews.co.il] סיוט ברחוב החשמונאים: עשרות תושבים קיבלו דוחות חנייה בעשרות אלפי שקלים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

זה שנים שתושבי רחוב החשמונאים, הסמוך לבית החולים בני ציון, סובלים ממצוקת חנייה. כלי רכב של מבקרים בבית החולים, של הצוות הרפואי ושל סטודנטים בבית הספר לסיעוד תופסים מקומות חנייה רבים, ודיירי הרחוב נאלצים לחפש חנייה מתחת לביתם במשך זמן רב.

לאחרונה המצב אף החמיר. בחודש אוגוסט החלה העירייה לשפץ ולשקם את המדרכות ברחוב, והעבודות, שנמשכות גם בימים אלה, הפכו את המצב עבור תושבי הרחוב לבלתי נסבל. לדבריהם, לא רק שהם מתמודדים עם היעדר חנייה, בעיה שרק החמירה בעקבות השיפוצים, הם גם "חוטפים" מהעירייה דוחות על חנייה שלא כחוק ברחוב שבו הם מתגוררים.

שי אמסלם, תושב הרחוב: "זה רחוב שהוא עמוס גם ככה. יש פה את בית החולים, בית הספר לאחים ואחיות, אין כאן חנייה אף פעם. במקטע הבעייתי שבין החשמונאים 1 ל-22 אין בכלל חניות פרטיות לבתים. זו מצוקה בלתי נסבלת, והיא ידועה במשך שנים. יש במקטע הזה לפחות 80 דיירים ורק 40 מקומות חנייה. המדרכה אמורה הייתה להיות מסומנת בכחול-לבן, ובעבר זה גם היה ככה וזה מנע מעט את החנייה של המבקרים, אבל במהלך השיפוץ לפני כמה חודשים הורידו את זה. בצידו הימני של הרחוב הייתה חנייה בכחול-לבן, בצידו השמאלי זה לא היה מוסדר – חלק אדום-לבן, חלק אפור. השיפוץ עשה כאן כאוס מטורף עד למצב של אפס חנייה. מאחר שכל הרחובות מסביב היו מפוצצים במכוניות – לא היה אפשר לחנות בשום מקום. לאנשים לא הייתה ברירה אלא לחנות בצד שמאל בחלק האפור עם שני גלגלים, וכולם חטפו דוחות. יש לי פה רשימת דוחות של 18 אלף שקל שחולקו לתושבים, וזה משהו שאספתי רק ביום אחד. 27 בדצמבר היה "היום השחור", עשרות אנשים פה קיבלו דוחות בצורה לא פרופורציונאלית, 500 שקל כל דוח, יש כאלו שקיבלו פעמיים באותו היום, וזה לא שהם מפריעים לתנועה, הם רק חונים על מדרכה אפורה".

Изображение

גם מעט החנייה שהייתה נלקחה. העבודות ברחוב החשמונאים (צילום: שי אמסלם)

תושבת נוספת ברחוב: "דיירי הרחוב זועמים על כך שקיבלו עשרות דוחות חניה בסכום של עשרות אלפי שקלים בחודשים האחרונים, כשנאלצו לחנות בחנייה "אפורה", מאחר שהעירייה ביצעה שיפוץ לקוי, הפחיתה את מספר מקומות החנייה ברחוב ויצרה כאוס ומטרד. בנוסף לכך, הרחוב זה שנים הפך להיות בחניון של בית החולים ושל בית הספר לסיעוד. תושבי השכונה הם אנשים מבוגרים, קשישים, הורים לילדים קטנים וסטודנטים, והם נאלצים לחנות במרחק של מאות מטרים כל יום. בעיית החנייה ברחוב הפכה את החיים לסיוט".

בשל המצב שנוצר, יזמו התושבים החתמה על עצומה, שבה הם דורשים מהעירייה לבטל לאלתר את הקנסות שקיבלו תושבי הרחוב ואורחיהם מתחילת אוגוסט 2021 ועד ינואר 2022; להסדיר חנייה קבועה עבור דיירי הרחוב בלבד למשך שעות היממה, וכן לאפשר חנייה עם שני גלגלים בצד השמאלי של הכביש לצמיתות.

"אנו דיירי הרחוב, משפחות עם ילדים קטנים, סטודנטים וקשישים מתגוררים במבנים ישנים עם המון מדרגות ומדי יום לא מצליחים למצוא חנייה סבירה גם ברחובות הסמוכים, בעיקר עקב היעדר הסדר חנייה סביר לבית החולים בני ציון. עיריית חיפה לא יכולה להמשיך לפגוע בתושביה ומחויבת לספק לנו פתרונות באופן מיידי. המצב פוגע באיכות חיינו, פוגע במחירי הנדל"ן ומדכא את התושבים. אנו מבקשים וסומכים על העירייה כי לא תפקיר את תושביה המסורים", נכתב בעצומה.

 

The post סיוט ברחוב החשמונאים: עשרות תושבים קיבלו דוחות חנייה בעשרות אלפי שקלים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer