[colbonews.co.il] יום השואה הבינלאומי: תלמידים מליאו באק הנציחו בוויקיפדיה חסידי אומות עולם שהתגוררו בחיפה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2022 27 13:14

[colbonews.co.il] יום השואה הבינלאומי: תלמידים מליאו באק הנציחו בוויקיפדיה חסידי אומות עולם שהתגוררו בחיפה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

מיזם מרגש של תלמידי כיתה י"א במרכז החינוך ליאו באק לקראת יום השואה הבינלאומי החל היום (חמישי): תיעוד והנצחה בוויקיפדיה של חסידי אומות העולם שהגיעו לארץ וחיו בחיפה עד למותם.

השבוע הגיע לשיאו תהליך של מחקר וכתיבת ערכים בוויקיפדיה על חסידי אומות העולם, בדגש על אלו שהגיעו לארץ וחיו בחיפה ובסביבתה, וזאת במסגרת שיתוף פעולה עם מיזם "חסד אחרון" בניהולו של גרשון פינצ'בסקי.

Изображение

אחד הערכים החדשים בוויקיפדיה

מי שליוותה את 28 התלמידים, מכיתת המחוננים ומכיתות נוספות, היא רותי אש ארגייל, דוקטור ללימודי מידע ומורה ותיקה להיסטוריה, המנהלת את הספרייה מרכז המשאבים בליאו באק ומרכזת את עבודות הגמר.

"בעיקרון אני עוסקת בכך עם התלמידים במסגרת מעורבות חברתית והעשרה כבר משנת 2015", מספרת ד"ר אש ארגייל, "ובהדרגה נוספו עוד ועוד ערכים לוויקיפדיה. השנה התמקדנו בחסידי אומות עולם, שהתגוררו בחיפה ומונצחים בגן חסידי אומות העולם שנמצא ברמת אלון. פעילות זו מוסיפה משמעות וערך חינוכי לעשייה בבית הספר, ואני מקווה שהמיזם יקרום עור וגידים גם באפריל הקרוב בטקס מיוחד ביום השואה והגבורה".

התלמידים כתבו בעצמם את כל הערכים?

"התלמידים עבדו בדרך כלל בזוגות, עסקו באיסוף מידע ולימוד הפרטים על הדמויות שבחרו. אני כותבת ביחד איתם, כחלק מדוגמה אישית והובלת המיזם. במסגרת המיזם נסענו ל'יד ושם' ליום של לימוד, נפגשנו עם נציגת המחלקה לחסידי אומות העולם, והתלמידים גם אספו מקורות מידע במרפ"ד מתוך תיקי ארכיון 'יד ושם' על הדמויות שבחרו. אגב, הכתבה שלך על גן חסידי אומות העולם קיבלה תפוצה בערכים שנכתבו בהערות השוליים".

The post יום השואה הבינלאומי: תלמידים מליאו באק הנציחו בוויקיפדיה חסידי אומות עולם שהתגוררו בחיפה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить