[colbonews.co.il] ניר שובר למען נכה צה"ל שכבר יותר מ-10 שנים מתגורר באוהל בצומת מקסים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 5 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
фев 2022 08 14:56

[colbonews.co.il] ניר שובר למען נכה צה"ל שכבר יותר מ-10 שנים מתגורר באוהל בצומת מקסים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

אין כמעט מי שלא מכיר את השלטים שמכסים זה יותר מעשור את צומת מקסים בואכם חיפה מהצד של נווה דוד. אולם לא רבים יודעים, אבל מאחורי השלטים האלה עומד סיפור קשה של חייל צה"ל שנפצע בפיגוע. כעת מבקש חבר המועצה ניר שובר להקל על סבלה של המשפחה.

שי אל אלון היה בשנת 2001 חייל צה"ל. באחד הימים, כשעשה את דרכו לביתו במנהרת בלפור בהדר, הוא הותקף על ידי שלושה מחבלים מג'נין. הם דקרו אותו בצווארו וניסו לחטוף את נשקו. האירוע הטראומתי משפיע על חייו עד היום, בחלוף יותר מ-20 שנה. לטענת אלון ומשפחתו, משרד הביטחון לא דואג לאלון לטיפול נאות, ובמחאה הוא החליט להתמקם באוהל בצומת מקסים בתקווה שמי מהרשויות תרים את הכפפה ותסייע לו להשתקם. אלא שעד היום זה לא קרה. הרשויות לא סייעו, ולא פעם עיריית חיפה שלחה פקחים למקום במטרה לפנות את אלון. המחזות האלה צולמו ופורסמו ברבים וגררו ביקורת קשה נגד העירייה.

Изображение

"המגורים" של שי אל אלון בצומת מקסים זה יותר מ-10 שנים (צילום: ניר שובר)

להצעה לסדר שהגיש שובר השבוע הוא מצרף את פניית המשפחה, כפי שהתקבלה אצלו, וכך נכתב בה: "אנו פונים אליך בבקשה לעזרה בהולה ביותר. שמי שלומי אלון, ואני אח של שי אל אלון, נכה צה"ל שמוחה עם משפחתו כבר 15 שנים בצומת מקסים. בשנת 2001 בשכונת הדר נתקל אחי בשלושה מחבלים מג'נין. כשהם ניסו לחטוף ממנו את נשקו, הוא התנגד כדי למנוע אסון רב נפגעים, ולמעשה הקריב את עצמו. הוא נדקר בצווארו, מרחק קטן מהעורק הראשי, למזלו או לא למזלו".

עוד נכתב בפניית המשפחה: "מאז במשרד הביטחון מתעלמים מזכויותיו ורק מיהרו לפוצץ אותו בכדורים פסיכיאטריים. כשהוא החל להרגיש שהוא רדום ושאינו יכול לתפקד, הוא הבין שזו לא הדרך, אבל החל לסבול מפוסט טראומה וכל מה שהמחלה נושאת עימה – חרדות ודיכאון, מה שהוביל לשלושה ניסיונות התאבדות. הוא החליט לשבת באוהל ולמחות נגד התנהלות משרד הביטחון, כשמשפחתו לצידו, תומכת ולא עוזבת. ככה, בתקווה שהסיפור ייפתר, חלפו להן שנים בסבל מתמיד, הן מבחינת המצב הכלכלי והן מבחינת החום הנורא בקיץ והקור והגשם בחורף… אף אחד אינו מואיל בטובו להתעניין או לנסות להגיע להידברות. פשוט מתעלמים.

"בהמשך הזמן החלו פקחי עירייה להגיע ולהרוס כל מה שבא ליד – האוהל, המזרנים וכל מה ששימש את המשפחה למחייתה הבסיסית. אז גם החלה המשטרה להגיע, וממש להטריד, לפגוע ולזלזל כאילו מדובר באחרוני העבריינים. מאז ועד היום הם מונים 13 שנים של ייסורים רצופי כאב, עלבון וחוסר כבוד… אני כותב כאח שרואה איך המשפחה נרמסת, דועכת ומתפרקת נפשית ופיזית. המצב הוא בלתי אפשרי ולא הגיוני במדינה מתוקנת… זה לא אמור להיות ככה. מה גם שאימי – מאז ששהתה שם בחוסר תנאים היגייניים, בחום ובקור, עם הרבה עצבים וכאב שנשאה עימה – חלתה. אני פונה לכל מי שבו טיפת חמלה להביא סוף לסבלה של משפחה שלמה".

 

The post ניר שובר למען נכה צה"ל שכבר יותר מ-10 שנים מתגורר באוהל בצומת מקסים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer