[colbonews.co.il] הפרויקט של נדב

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
апр 2022 15 11:12

[colbonews.co.il] הפרויקט של נדב

Непрочитанное сообщение Инфодроид

פעם אחת, לפני תשע שנים, נזקק נדב גבאי-שמר מקרית ביאליק לבוסט קטן לפני חג הפסח. כבעל משפחה צעירה עם ילדים, משכנתה, תשלומים והוצאות אחרות, הכסף פשוט לא הספיק. הם קיבלו גיפטקארד בסך 400 שקלים כתרומה, וזה היה היום שבו השתנו חייו.

"הגיפטקארד החזיק אותנו שבועיים", הוא מספר, "עבדנו שנינו, אבל הכסף לא הספיק. מי שהייתה אשתי הגיעה אל אותה בחורה דרך הפייסבוק, היום היא חברה מאוד-מאוד טובה שלי. זו הסיבה שאני עושה את זה. אמרתי לעצמי שטיפונת אני אתאושש, ואני מתחיל להחזיר. מה זאת אומרת, עזרו לי ואני לא אעזור לאחרים? היום החיידק הזה לעזור לא מרפה, אני לא מסוגל אחרת. היום (חמישי) אני מחלק 170 סלי מזון".

אתה עושה הכל כאדם פרטי?

"עד לפני כשבועיים, כל כספי התרומות היו עוברים דרך חשבון הבנק שלי, ואז קיבלתי הצעה מבנק מזרחי טפחות, שעשה מהלך מדהים. בגלל היכרות מוקדמת, הבנק הציע לי לפתוח חשבון נאמנות שאני אחראי עליו, אבל הבנק מפקח על כל הוצאה. בשלב הבא אני רוצה לייצר הכנסות קבועות על בסיס חודשי ואז לפתוח עמותה. הפרויקט של פסח שווה 46 אלף שקלים, שנתרמו על ידי אנשים מכל הארץ. השווי של כל סל כזה הוא 500 שקלים בסופרמרקט. הצלחתי בגלל קשרים ורכישה ישירה מספקים להוריד את הסכום ל-250 שקלים. בסל יש חבילת ניקיון שכוללת כל מה שבית צריך וחבילת מזון שיש בה 14 סוגי מוצרים. למשפחה שלי יש עסק בשם 'ש.ש. סוכנויות', שעוסק בשיווק והפצת חומרי ניקוי ומוצרי צריכה לשוק המוסדי. אנחנו דאגנו לכל מוצרי הניקוי והצריכה במחירי עלות, עם סבסוד מלא ואת מוצרי המזון אני משיג ישירות מהספקים".

איך התרומות מגיעות אליך?

"הכל דרך הפייסבוק. יש לי קבוצה בשם 'סיוע למשפחות נזקקות' שמונה יותר 5700 חברים".

ואיך אתה מגיע לנזקקים?

"היום יש לי כבר את הניסיון ואת הידע לזהות מה נכון ומה לא, ואני עושה את זה כבר בשיחת הטלפון הראשונה. דבר שני, אני תושב קרית ביאליק וכחלק מהפעילות שלי אני חבר ועדת הרווחה בהתנדבות, אז יש לי את הקשרים שלי לדעת ולבדוק דברים, לפחות מה שקורה אצלי בעיר. כמובן שהכל בהסכמתם, לאחר שהם חותמים על ויתור סודיות, אם הם מוכרים ברווחה. בערים אחרות יצרתי קשרים, כדי להשיג את המידע שצריך. יש פה הרבה פעילים חברתיים באזור הקריות ובחיפה ואנחנו כבר יודעים מי כן ומי מתחזה. לצערי הרב, אנחנו עושים היום את התפקיד של מדינת ישראל".

The post הפרויקט של נדב appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer