[colbonews.co.il] בעל מסעדה בעיר התחתית: "הערבים החרימו אותי והיהודים הכלילו אותי"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
апр 2022 20 02:14

[colbonews.co.il] בעל מסעדה בעיר התחתית: "הערבים החרימו אותי והיהודים הכלילו אותי"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

נימר זכנון, הבעלים של הדיינר האמריקאי "מנהטן" בעיר התחתית פרסם אתמול (שלישי) פוסט והצליח לרגש רבים.

"היי חיפאים, מ'מצב אחים ואחיות שלי", כתב זחנון, "אני קורא כאן מלא פוסטים שהמנהלים מאשרים פה למרות שהם יודעים שזה יעשה מלא פרובוקציה. לכן אני ארשום כאן עכשיו עוד פוסט, בתקווה שגם ערבים וגם יהודים יבינו את זה בכוונה טובה.

"אני נימר, בן 24, חיפאי מלידה, מנהל את 'מנהטן דיינר' בעיר התחתית, שמלא כבר מכירים. אני ערבי נוצרי גאה. אני אוהב את המדינה שלי. סבא שלי עדיין חי. הוא היה פה לפני '48. אבא שלו נהרג, והוא וכל האחים שלו סולקו מבתיהם ובכלל מהכפר בירעם, למרות שלסבא שלי יש טאבו טורקי וזכות ל-450 דונם (רשומים). בכסף של היום זה יכול היה להפוך לי את החיים להרבה יותר קלים. אבל מה שקרה בזמנו, סילקו אותם מבתיהם ובנו את קיבוץ ברעם. לכן דעתו ודעתי כלפי המדינה טיפה שונות.

Изображение

נימר זכנון, הבעלים של "מנהטן דיינר: בעיר התחתית

"אני רואה פה את מה שרושמים שני הצדדים, ואני רואה את המצב, כשנערה בת 15 שגדלה בשכונה בוואדי – ואני מכיר אותה מאז שהייתה ממש ילדה בת 3 משחקת בשכונה – מנסה לעשות פיגוע בעיר שלה. זה מזעזע אותי. בכלל, אני מקבל צמרמורת כשאני רואה איך המדינה שלנו מתדרדרת כל שנה. המדינות סביבנו שונאות אותנו יותר, פיגועים מהצד הפלסטיני, מתנחלים שנכנסים וגונבים אדמות, ואני, כערבי, יכול קצת להבין מה גורם להם לעשות את מה שהם עושים, ותכלס, כל אחד משני הצדדים חושב שהוא צודק (מהמבט שלו כמובן).

"הפלסטיני רואה שלקחו לו את האדמה (ומה אכפת לו מה רשום בתוך ספר בן 4000 שנה, כשב-500 השנה האחרונות הסבים שלו קרעו ת'תחת בשביל לעשות אותה אדמה אמיתית ולא מדבר), והישראלים רואים זאת כארץ הקודש שאלוהים נתן להם כעם המובחר והם שומרים עליה.

The post בעל מסעדה בעיר התחתית: "הערבים החרימו אותי והיהודים הכלילו אותי" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить