[colbonews.co.il] עיריית חיפה לא עמדה בתנאי הסף של המכרז הממשלתי להקמת תיאטרון ערבי

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
май 2022 01 02:07

[colbonews.co.il] עיריית חיפה לא עמדה בתנאי הסף של המכרז הממשלתי להקמת תיאטרון ערבי

Непрочитанное сообщение Инфодроид

עיריית חיפה לא עברה את השלב הראשון במכרז של משרד התרבות והספורט למימון הקמת תיאטרון ערבי, ולא תתמודד עם ערים אחרות, שניגשו גם הן למרכז וממשיכות לשלב הבא.

בינואר האחרון הגישה העירייה את הצעתה למכרז הממשלתי להקמת תיאטרון ערבי עבור רשויות מקומיות בסך 11.7 מיליון שקל. על פי המכרז, משרד התרבות והספורט יקצה לרשות המקומית סכום של עד 3.7 מיליון בשנה הראשונה לצורך הקמת התיאטרון, כאשר בכל שנה עוקבת ובמשך ארבע שנים, יקצה המשרד עד 2 מיליון שקלים מדי שנה. הרשות המקומית, מצידה, אמורה להשתתף בשנה הראשונה במימון של 200 אלף שקלים, בשנה השנייה – 300 אלף שקלים, ומהשנה השלישית ואילך– ב-400 אלף שקלים ויותר.

בטרם הגישה עיריית חיפה את הצעתה למכרז, היא פרסמה "קול קורא" לעמותות וגופים להגיש את מועמדותן להשתתף עימה במכרז. הזוכה ב"קול הקורא" הייתה העמותה החיפאית הערבית לחינוך ספרותי "סרד". ראש העירייה עינת קליש-רותם אמרה אז: "אני מודה לעמותות שניגשו ל'קול הקורא' של העירייה ומברכת את העמותה שנבחרה. אני מקווה שבקרוב נזכה ליהנות מתיאטרון ערבי אותנטי ויוצר, שייתן במה לתרבות ערבית מקורית ויחזק את החיים המשותפים בעיר חיפה".

לדברי יו"ר סיעת חד"ש במועצת העיר, רג'א זעאתרה, היה לו ברור שהעירייה לא עומדת בכללי המכרז. זאעתרה אמר ל"כלבו – חיפה והקריות": "כבר מההתחלה היה ברור, לפחות לי, שכל נושא המכרז הזה התנהל בחובבנות. לפני אישור 'הקול הקורא' במועצה ביקשתי לברר כמה נקודות, במיוחד את שאלת עמידת העירייה בתנאי הסף של המכרז של משרד התרבות והספורט, הן בפן הניהולי-כספי והן בפן האמנותי. גם עמותות שניגשו ל'קול הקורא' של העירייה הצביעו על התנהלות בעייתית בבחירת העמותה שנעשתה ללא שיתוף אנשי מקצועי ונציגים מהציבור הערבי.

The post עיריית חיפה לא עמדה בתנאי הסף של המכרז הממשלתי להקמת תיאטרון ערבי appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить