[colbonews.co.il] מבית החולים כרמל לבית חולים שדה באוקראינה: "חוויה עוצמתית ומשנה חיים"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
май 2022 12 14:20

[colbonews.co.il] מבית החולים כרמל לבית חולים שדה באוקראינה: "חוויה עוצמתית ומשנה חיים"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

יותר מ-6500 חולים ומטופלים עברו בבית החולים "כוכב מאיר" בתקופת ההתנדבות של האחות אלינה גיידמן באוקראינה, מהם יותר מ-1000 ילדים. "אין ספק שלקחת חלק במשלחת לאוקראינה ולייצג את מדינת ישראל בכלל ואת המרכז הרפואי כרמל בפרט זו זכות גדולה וחוויה עוצמתי ומרגשת. חוויה משנה חיים", מספרת גיידמן, "לראות את דגל ישראל מתנוסס ומופיע כמעט בכל פינה בבית החולים שדה מילא אותי בגאווה לאומית".

אלינה גיידמן, נולדה בבלרוס בעיירה קטנה בשם מוזיר. בגיל 10 החליטו הוריה לעשות עלייה, ובשנת 1990 הם הגיעו לישראל.

"הגענו לארץ בחודש נובמבר. בבלרוס כבר היה מושלג, וכאן בארץ היה חם מאוד, וזה היה מאוד מוזר. זכורים לי גם עצי דקל שהלהיבו אותי", נזכרת גיידמן, "עברה עליי ילדות טובה, התאקלמתי מאוד מהר. בשנה הראשונה גרנו בנשר ולאחר מכן עברנו ליקנעם עילית, ומאז, כבר 31 שנה, אני מתגוררת ביקנעם.

גיידמן סיימה לימודים בכפר הנוער הדתי בכפר חסידים, התגייסה לחיל האוויר ושירתה כקצינת שליטה בבסיס רמת דוד. את הקריירה המקצועית שלה התחילה בלימודי תואר בסיעוד באוניברסיטת חיפה. זו הייתה מבחינתה הגשמת חלום.

"מאז שאני זוכרת את עצמי, מקצוע סיעוד עניין אותי", מספרת גיידמן, "תמיד הייתי מוקסמת מעבודתן של האחיות. הייתי עוקבת בתשומת לב אחר כל דבר שהן עשו וחולמת להיות כמוהן. העבודה שהן עושות נראתה בעיניי מאוד חשובה ומשמעותית".

Изображение

האחות אלינה גיידמן בפגיית כרמל (צילום: אלי דדון)

בתום  לימודי הסיעוד התחילה גיידמן לעבוד במרכז הרפואי כרמל כאחות בפגייה. גיידמן: "כבר חלפו 15 שנה מאז שהתחלתי כאן בפגייה ואני מאוהבת במקצוע שלי ובתחום שאני עובדת בו. יש משהו קסום בקטנטנים האלה שנותן לי את הכוח ואת הרצון להמשיך לעבוד בתחום. לראות את הקטנטנים, שלמרות הקשיים הם גדלים ומשגשגים ומתמודדים עם שלל אתגרים, חלקם קשים וחלקם פחות, כל זה נותן לי כוח עצום. זו עבודה לא פשוטה אך מביאה לי סיפוק רב. לקבל פג קטן מאוד ולראות אותו גדל ומתפתח זה ניצחון".

הפגייה שבה עובדת גיידמן בכרמל נחשבת לאחת הפגיות הטובות בישראל. זאת השנה השישית שפגיית כרמל קוטפת את המקום הראשון כפגייה המצטיינת של ישראל. "הניצחון הזה מושג בזכות הצוות הנפלא של הפגייה שלנו שמורכב מאנשים מקצועיים, רופאים ואחיות, פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק ודיאטנית, שעוסקים יום יום בשיתוף פעולה, במלאכה הלא פשוטה הזאת", אומרת גיידמן.

גיידמן מוסיפה: "אני גאה להיות חלק מצוות הפגייה, גאה לעבוד במרכז הרפואי כרמל, שהוא בית שני שלי. גדלתי בו והתפתחתי בו מקצועית, וההרגשה היא שתמיד מאפשרים לי ללמוד ולהגיע להישגים חדשים".

Изображение

אלינה גיידמן מטפלת בילד אוקראיני בבית החולים שדה (צילום: המרכז הרפואי כרמל)

אהובה טל, מנהלת הסיעוד של כרמל, ושושי קליין, מפקחת הסיעוד בחטיבת טיפולים נמרצים ומערך האימהות, מעידות על גיידמן: "אלינה היא אחות מקצועית, מוכשרת ועדינה, שאת הידע הרב שלה מתוך 15 שנות עבודה מסורה בפגייה היא חולקת עם דור העתיד של הסטודנטים לסיעוד והאחיות במחלקה, אלינה היא דוגמה ומופת לצוות הסיעודי בכרמל והיא מהווה מקור גאווה לכולנו".

The post מבית החולים כרמל לבית חולים שדה באוקראינה: "חוויה עוצמתית ומשנה חיים" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить