[colbonews.co.il] נקש מתריעה על התנהלות לא תקינה של תקציב התרבות התורנית

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
май 2022 16 14:43

[colbonews.co.il] נקש מתריעה על התנהלות לא תקינה של תקציב התרבות התורנית

Непрочитанное сообщение Инфодроид

יו"ר ועדת הכספים, סגנית ראש העירייה סופי נקש, שלחה היום (שני) לפני זמן קצר מכתב לכל חברי הוועדה, שבו היא מתריעה על התנהלות תקציב התרבות התורנית. כמן כן, מבקשת נקש לקבל את כל האישורים ותוכנית העבודה, שעל פיה הוצאו בשנה זו כספים לאירועי התרבות התורנית, זאת לאחר שאחד מחברי הוועדה העלה בישיבה שהתקיימה אתמול טענות על חלוקה לא שוויונית בין הקהילות.

כותבת נקש: "אתמול התקיימה ישיבה של ועדת הכספים, ושוב עלה נושא התרבות התורנית ונשמעה הטענה שחלוקת התקציבים אינה הוגנת. על מנת שאני, כיו"ר ועדת כספים, לא אפלה שום ציבור החלטתי לבדוק שוב ואף לצרף לכל חברי הוועדה את סך כל ההוצאות השנתיות שהוצאו על תרבות תורנית בשנת 2021. תרבות תורנית – 1,192,914.13 מיליון שקלים, תרבות המזרח 1,239,903.23 מיליון שקלים פלוס 250 אלף שקלים שניתנו בהרשאה לא חוקית לאירועי הבבא סאלי. סך כל הוצאות התרבות התורנית לשנת 2021 עמדו על 2,682,817.36 מיליון שקלים, כאשר החלוקה היא לפי תרבות חסידית ותרבות המזרח. כל זה מבלי שהובאה תוכנית עבודה ומבלי שהדברים עברו את האישורים המתאימים של מנהל אגף התרבות או של ראש מינהל תקס"י (תרבות, קהילה, ספורט וים – ב"כ), על כך למדנו מישיבה קודמת שהתקיימה בנושא, כשכל הגורמים הרלוונטיים הופתעו ממה שכללו ההרשאות בנושא תרבות תורנית".

נקש מוסיפה במכתבה: "צר לי שישנם גורמים שלפתע נזעקים שהינם מופלים לרעה או שהקופה הציבורית לא מתחלקת שווה בשווה, לטענתם. היכן הם היו בשנתיים האחרונות כאשר הם ינקו ישירות מתוך קופת העירייה תקציבים לרוב וציבורים וקהלים שונים מודרו? אני כבר לא מדברת על הבעייתיות החוקית של חלק מהאירועים שהתקיימו בשנת 2021, כמו טיולים וימי כיף מחוץ לעיר. אני כיו"ר ועדת כספים לא מוכנה עוד לקבל זאת, ואני בטוחה שכך גם שאר חברי הוועדה. כספי ציבור אינם הפקר ואינם קופה קטנה או אתנן פוליטי לקבוצה כזו או אחרת. כל כסף שיתבקש להגיע לתרבות תורנית יוגש כתוכנית עבודה, שתאושר על ידי ועדת תרבות תורנית ותובא בפני ועדת כספים עם הבקשה לתקציב. ראש המינהל ומנהל המחלקה לתרבות תורנית יצטרכו להגיע ולהסביר את התוכנית.

The post נקש מתריעה על התנהלות לא תקינה של תקציב התרבות התורנית appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить