[colbonews.co.il] העירייה מתקינה גגות סולאריים בבית הספר בנאות פרס, ההורים מאיימים להשבית את הלימודים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 3 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
май 2022 22 21:49

[colbonews.co.il] העירייה מתקינה גגות סולאריים בבית הספר בנאות פרס, ההורים מאיימים להשבית את הלימודים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

הורים בנאות פרס מאיימים להשבית את בית הספר בשכונה, לאור רצונה של העירייה להתקין מערכות סולאריות בגג מבנה בית הספר. לדברי ההורים, הם חוששים מקרינה ודורשים, כי העירייה תמנה מומחה חיצוני שיבדוק את המערכת בשעת עבודת שיא ויאשר כי לא קיים חשש מקרינה שתסכן את הילדים.

עוד במארס בשנה שעברה פרסם התאגיד העירוני יפה נוף מכרז להקמתן של מערכות סולאריות על גגות של מבנים בחיפה, ממנו עלה, כי בשלב הראשון תוכננה התקנתן של מערכות כאלה על גגות של 21 בתי ספר. בתי הספר שלגביהם הוגשה לחברת החשמל בקשה לקבלת אישור הם אחווה (קיסריה 20), אילנות (הסנה 8א'), איינשטיין (איינשטיין 133), אלון (יגאל אלון 8), בן גוריון (קרן היסוד 33), הרצל (צדקיהו 6), חופית (החיננית 3), טשרניחובסקי (טשרניחובסקי 34), יזרעאליה (צ'רניאבסקי 20), נופים (סורוקה 22), עין הים (יציאת אירופה 17), עלייה אנתרופוסופי (העלייה השנייה 27), רוממה ניגונים (אורן 27א'), תל חי (הגליל 107), חוגים (לאון בלום 9), תיכון מקיף שקד קרית חיים (הגדוד העברי 48), רעות (צה"ל 41), אלמותנבי-שיזף (הבישוף חג'אר 1), אל-כרמה (סמטת הכרמים 3) והישיבה התיכונית יבנה (אליעזר אלתר 30) וכן גם בית הספר בנאות פרס.

רויטל כהן, נציגת ועד ההורים בשכונה: "העירייה מתכננת להתקין מערכות סולאריות על גג בית הספר. אני בסדר עם הרעיון, אנחנו צריכים לעבור לתהליכים ירוקים ולהיות בעד איכות הסביבה, אבל העירייה עושה פה מחטף. המערכת הסולארית כבר נמצאת בבית הספר, והבנתי שהיום (ראשון), מתכננים להתקין אותה. הלוחות אמנם לא מייצרים קרינה, הם מונחים על הגג ומהשמש הם מייצרים חשמל. אבל צריך משהו שיפעיל אותן, הן לא עובדות מעצמן. לכן יש ממירים. הממירים האלה הם תוצרת 'וואווי' והם לא קיבלו את אישור ה-FDA. ארה"ב, מעצמת האנרגיה הסולארית לא עובדת איתם. קיבלתי ייעוץ ממהנדס שמומחה לקרינה, שאומר שבסיום ההתקנה, רצוי לבצע מדידה נוספת כמובטח במסמכים ולוודא ששום ילד לא ישהה במקום עם שדה מגנטי מעל 2 מילגאוס. עיריית חיפה לא הביאה שום מומחה מטעמה לבדוק האם הקרינה מממירים אלה אינה עולה על הקרינה המותרת בחוק".

מה אתם רוצים?

"על מנת שלא יבלבלו לי את המוח שהחברה עצמה עושה את הבדיקות, כי יש פה ניגוד אינטרסים מובהק, אם העירייה דואגת לבריאות ילדינו, ושהדבר הזה אכן לא מזיק ברמת הקרינה ולא מטגנים לילדים שלנו את המוח, שיעמידו מומחה ניטרלי, שישלמו לו כסף ושיעשה את הבדיקות הרלוונטיות ויגיד לנו שאנחנו יכולים להיות רגועים, כי הקרינה הזו לא מזיקה. אבל לא סתם ככה שהממיר יושב במנוחה, אלא כשהוא בעבודה. שימצאו זמן בחופשות או כשהתלמידים לא בבית הספר. הבדיקה צריכה להיעשות על הממירים בזמן שהם בשיא עומס העבודה שלהם, על מנת להבין באמת מהי עוצמת הקרינה".

אתם מאיימים בהשבתת הלימודים.

"לא קיבלנו שום מבדקי בטיחות ממומחים ניטרליים, נטולי אינטרסים, שהדבר הזה לא מסוכן. אם זה לא יקרה, אנחנו נשבית את בית הספר".

 

The post העירייה מתקינה גגות סולאריים בבית הספר בנאות פרס, ההורים מאיימים להשבית את הלימודים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer