[colbonews.co.il] מבצע לילי: כך ניצלה שקית אשפה מלאה בנגטיבים המתעדים היסטוריה חיפאית

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2022 11 16:16

[colbonews.co.il] מבצע לילי: כך ניצלה שקית אשפה מלאה בנגטיבים המתעדים היסטוריה חיפאית

Непрочитанное сообщение Инфодроид

הצלם בועז רפאלי, האיש שלקח על עצמו לתעד את הקרביים של חיפה בכלל ושל שכונת הדר בפרט, זה שמספר את סיפורה של השכונה מזוויות שונות, הוא גם אספן בלתי נלאה של חפצים ישנים – תכולות בתים, ירושות, עיזבונות של עסקים, מפעלים ובתי מלאכה שנסגרו. הוא קורא להם "אוצרות", אחרים יקראו להם "ג'אנק", ועד מהרה ימצאו את דרכם לחדר האשפה.

רפאלי מוכן ללכת רחוק כדי להשיג את זווית הצילום הייחודית, בין אם זה לטפס על קירות כדי להגיע לקומת הגג של חורבות ישנות, כי המדרגות מזמן נהרסו, ובין אם להיכנס לבתי קולנוע נטושים, לנסות ולחלץ חלקי חילוף של מקרנה במצב סביר ואפילו להסתפק בנורה משנות ה-50. כששתי האהבות שלו נפגשות – הצילום והאספנות – מבחינתו זו חגיגה והוא מוכן לעשות הכל כדי לשים ידיו על אוצר שכזה.

זה בדיוק מה שקרה לו הלילה (שני), ואם לדייק, בשעה 02:45. רפאלי התעורר בשעה זו, כי הטבע קרא לו, והבחין בהודעה כתובה שהתקבלה בנייד בשעה 23:58, בזמן שישן, בזו הלשון: "תתקשר אליי דחוף". מכיוון שהכיר את האיש, ומפאת גילו, רפאלי הסתקרן והקשיב להודעה הקולית שהוא השאיר לו בסביבות השעה 01:50.

"שמעתי קול שבור ומזועזע", הוא מספר ל"כלבו – חיפה והקריות", "שאומר לי שאני בטח כבר ישן והוא ממש מקווה שאספיק. ואז הוא מספר לי שאחות של אביו, דודתו, מכרה את הבית, ורגע לפני הפינוי, הגיעו הילדים אל הבית. ואז הוא נשם נשימה עמוקה והמשיך. 'אני אפילו לא יודע איך להסביר את זה, הם לקחו שתי שקיות זבל ענקיות עם משהו כמו 100 אלף נגטיבים וזרקו לפח. מאות. עשרות אלפים. יכול להיות מאוד שהפועלים של הזבל יבואו בבוקר ויזרקו הכל. השם שלך פתאום עלה לי. אני נמצא רחוק, שומר על הנכדים, וחשבתי שמי שיכול להניע מהלך ולהציל את הנגטיבים, לטובתה של העיר וההיסטוריה, אז תעשה מעשה טוב'. כך הוא סיים את ההודעה".

למי שמכיר אותך, ההמשך ברור. 

"אני כבר מגלגל בראש איך אני מודיע לחודדה מהעירייה שיעצור את משאית הזבל מלאסוף מהכתובת הזו בבוקר, אבל אז החלטתי לא לסמוך על אף אחד ולהגיע לשם מהר. יצאתי ממקום הנוחות של עוד שנייה לחזור למיטה, התלבשתי וטסתי למיקום המדויק של הפח. הגעתי, דממה של לילה, שומע רק צעדים של החזירים. איתרתי את הפח ונכנסתי אליו. נברתי בין כל הזבל והשקיות, עד שמצאתי שקית זבל אחת עם הנגטיבים, ממש בתחתית הפח. למזלי, הפח לא היה מי יודע מה מלא. נכנסתי אליו והוצאתי את השקית וגם עוד כמה פריטים היסטוריים שהם זרקו. כך ההיסטוריה ניצלה".

The post מבצע לילי: כך ניצלה שקית אשפה מלאה בנגטיבים המתעדים היסטוריה חיפאית appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить