[colbonews.co.il] הבריחה מליאו באק: הורים מסרבים לשלוח את ילדיהם ללימודים במבנה התיכון

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2022 22 00:59

[colbonews.co.il] הבריחה מליאו באק: הורים מסרבים לשלוח את ילדיהם ללימודים במבנה התיכון

Непрочитанное сообщение Инфодроид

הורים לתלמידי תיכון ליאו באק מסרבים לשלוח את ילדיהם ללימודים במבנה בית הספר, והחלו מבררים אלטרנטיבות בבתי ספר אחרים בעיר.

כפי שפורסם ב"כלבו – חיפה והקריות" במבנה התיכון מתבצעות בחודשים האחרונים עבודות להסרת אזבסט. ההורים חוששים ששרידי האזבסט, שהוא חומר מסרטן, יימצאו במבנה גם אחרי שיוכרז עליו כנקי. לדברי הורים, לאחרונה התגלו סיבי אזבסט בכיתות לימוד אטומות במבנה, שבו אזבסט לא אמור להימצא.

בין בתי הספר שאליהם פנו ההורים – הריאלי ועירוני ה', אלא שבסניף בית בירם של הריאלי לא קולטים תלמידים מחוץ למערכת הריאלי זה מספר שנים, ואילו בעירוני ה' אין מקום פנוי.

בשיחה עם "כלבו – חיפה והקריות" הביעו ההורים חשש כבד שילדיהם לא יפתחו את שנת הלימודים ב-1 בספטמבר.

אם לתלמידה: "אני לא מתכוונת לשלוח את הבת שלי לבית הספר, גם אם יגידו לי שהמקום נקי. אני לא מאמינה. אני לא אסכן את הבת שלי, שאולי תחלה בעתיד בסרטן. אני לא מבינה למה לא דואגים לתלמידים לאלטרנטיבה של לימודים במבנה אחר לפחות בשנת הלימודים הקרובה? סרטן זו מחלה קשה וזה לא צחוק. אני לא מוכנה להמר על החיים של הבת שלי ולא אקח סיכון".

אם לתלמיד: "יש כבר לא מעט הורים שהחלו לחפש פתרונות מחוץ לליאו באק, אבל יש בעיה עם הרישום לבתי ספר אחרים".

מה הבעיה?

"הריאלי קולט רק תלמידים שכבר לומדים במערכת. אין שם אפילו רשימת המתנה כי הכל מלא. גם בעירוני ה' מישהי אמרה לי שההרשמה סגורה. אני לא בטוחה שהעירייה תפתח עכשיו הרשמה חדשה לעירוני ה'. יש בעיה נוראית עם הנושא הזה. אני גם לא רוצה להתפשר על בית ספר ברמה נמוכה. ליאו באק נחשב לאחד מבתי הספר הטובים בעיר, והמקבילה שלו הריאלי סגורה בפנינו, אז מה אנחנו אמורים לעשות? אנחנו ממש מפחדים. קראתי עשרות מאמרים מקצועיים בנושא שהועלו לאינטרנט, וממש נחרדתי. מקום שמזוהם באזבסט לעולם לא יהיה נקי. שרידים של סיבי אזבסט פריך, אפילו כשמסירים אותם, נשארים באוויר במשך עשרות שנים. זה יכול לגרום למחלות נוראיות. אני גם לא רואה שיש היערכות מוקדמת למציאת מבנים חלופיים".

The post הבריחה מליאו באק: הורים מסרבים לשלוח את ילדיהם ללימודים במבנה התיכון appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить