[colbonews.co.il] תושבי רחוב מונטיפיורי מאיימים בעתירה נגד העירייה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 4 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
авг 2022 04 09:13

[colbonews.co.il] תושבי רחוב מונטיפיורי מאיימים בעתירה נגד העירייה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

רחוב מונטיפיורי בחלקה העליון של שכונת הדר הוא אחד מהרחובות העמוסים והבעייתיים ביותר בחיפה מבחינת חנייה, וזאת בשל קרבתו למרכז הרפואי בני ציון ולמוסדות ציבור אחרים כמו בית הספר אורים ומוסד האומנה שבתאי לוי. את הביקוש העיקרי לחנייה יוצרים המבקרים המגיעים אל בית החולים ועובדיו, אשר מחפשים חנייה מדי יום מבלי שיש להם מענה ראוי בתחום בית החולים או כפי שהובטח להם בעבר – בחניונים כמו זה של התיאטרון העירוני והגעה לבית החולים באמצעות שאטלים.

לתושבי רחוב מונטיפיורי נמאס להיות החצר האחורית של בית החולים. כבר שנים שהם מתלוננים באופן עקבי על מצוקת החנייה ברחוב, על חסימת הכביש משעות הבוקר המוקדמות על ידי משאיות רבות שבאות לפרוק סחורה בבית החולים, ועל פקק ארוך שנוצר במעלה הרחוב כתוצאה מהמתנה של מכוניות רבות מחוץ לשער של מרפאות החוץ. בצר להם, התושבים התאגדו ופנו לעו"ד יצחק וייס ששלח לאחרונה ליועצת המשפטית של העירייה עו"ד ימית קליין מכתב התרעה בטרם נקיטת הליכים משפטיים. אם העירייה לא תתייחס לדרישתם מתכוונים הדיירים להגיש עתירה מינהלתית בדרישה לחייב אותה לנקוט צעדים משמעותיים ולהחזיר להם במעט את איכות החיים.

"מן המפורסמות ודבר שכלל לא צריך הוכחה הוא הסבל הרב שעוברים דיירי רחוב מונטיפיורי שגרים מאחורי בית החולים בני ציון", כתב וייס לקליין, "חיי הדיירים הם סיוט ושגרת חייהם נפגעת יום יום, שכן אלו לא יכולים למצוא חנייה כלל. על פי דין, תפקידה של העירייה הוא לדאוג לאזרחיה. חיי התושבים אינם הפקרות. המצב ברחוב בכי רע ויש לדאוג לפתרון מיידי על ידי הגבלת החנייה בו לדיירי הרחוב בלבד, כפי שקורה סמוך לבתי החולים כרמל (רחוב מיכל) ורמב"ם. חנייה לדיירי רחוב בלבד אף קיימת ברחבי העיר שלא ליד בית חולים, לדוגמה ברחוב מגידו".

עוד כתב וייס: "אם לא די בכך, הרי שמדי בוקר ובשעות המוקדמות מאוד, בסמוך ל-6:00 בבוקר, יש רעש אדיר ממשאיות המגיעות למקום לצורך פריקת סחורה. הדבר פוגם ומפריע לשגרת חיי דיירי הרחוב. עסקינן במשאיות שונות ומגוונות כמו אלו המספקות חמצן ואף משאיות אשפה, שהרי ברור שאלו אינן נחוצות או הכרחיות לשעות כה מוקדמות. ניתן לבצע זאת בשעות היום הרגילות. לא זו אף זו, יש משאיות העומדות עם מנוע מונע, ובכך מוסיפות חטא על פשע למטרד הרב כלפי הציבור".

וייס דורש מהעירייה בשם דיירי מונטיפיורי "תכנון של הסדרי התנועה ברחוב, כך שהמשאיות לא ימתינו מחוץ לשער ויחסמו אלא יחכו בתוך שטח בית החולים. לא ייתכן שמשאיות יעמדו במשך זמן רב בפתח השער בכניסה לרחוב בעת המתנתן לפתיחתו. לפיכך, אנו דורשים שיבנו להן אזור המתנה ייעודי בתוך שטחו של בית החולים כדי למגר את תופעת הפקקים הקשה שהדיירים סובלים ממנה בכל יום, ואשר אליה מתווספות צפירות שמוסיפות לרעש שבלאו הכי הוא קשה ומטריד מאוד. כמו כן, מרשיי דורשים שישנו את הסדרי תנועת הרכבים, כך שהרכבים שאמורים להיכנס בשער המיועד למרפאות חוץ לא יעמדו ויחסמו את המקום, אלא יחכו בשטח בית החולים. כאמור, המצב הוא בלתי נסבל, ואין אלא לפנות אליכם בדרישה אחרונה בטרם יפנו דיירי הרחוב בעתירה מינהלית כדי לחייבכם בכך".

 

  

The post תושבי רחוב מונטיפיורי מאיימים בעתירה נגד העירייה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer