[colbonews.co.il] "במצב כזה, אני וכלב הנחייה שלי פשוט לא יכולים לתפקד"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
авг 2022 15 09:46

[colbonews.co.il] "במצב כזה, אני וכלב הנחייה שלי פשוט לא יכולים לתפקד"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

"אתמול בערב הלכתי לאכול גלידה, אבל בדרך גיליתי שהחיים הם ממש לא גלידה", כתב עדי נתן בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, "שוב רכב חנה על המדרכה בלי להשאיר מעבר. במצב כזה, אני וכלב הנחייה שלי צ'רלי פשוט לא יכולים לתפקד. אז חיכינו עד שמישהי נאלצה לסכן את עצמה וירדה איתנו לאמצע הכביש הראשי כדי לעזור לנו לעקוף את הרכב החונה. לא ברור לי למה אני מוצא את עצמי בסיטואציה כזאת ליד הבית כמעט כל יום. בפעם האחרונה כשזה קרה לי, ניסיתי לעקוף בעצמי מהצד של המדרכה, נפלתי ונפצעתי".

בפוסט קרא נתן לעזרה: "אנשים, בבקשה תעזרו לי ותעשו משהו. כשאין ברירה ואתם חונים על המדרכה, חשוב מאוד שתשאירו מספיק מקום לעבור בצורה בטוחה. ראיתם רכב חונה בחוסר התחשבות? חשוב לתעד, לדווח למשטרה ו/או לעירייה ולהשאיר מכתב לנהג/ת. אני מאוד מבקש שתשתפו את הפוסט ותגיבו עליו, כך שהמסר החשוב הזה יגיע לכולם. אשמח גם להצעות שלכם לקידום המודעות לנושא הזה. בתודה מראש עדי וצ'רלי".

נתן תייג את עיריית חיפה, את ראש העיר עינת קליש רותם, את אגף התנועה של משטרת ישראל ודפים של אתרי תקשורת ועמותות שונות לעיוורים, כמו האגודה למען העיוור, מרכז ישראלי לכלבי נחייה וצמד – עמותת העיוורים הנעזרים בכלבי נחייה.

נתן, 45, הוא עיוור מלידה שמתגורר בנוה שאנן ואשר מנהל אורח חיים עצמאי בעזרת כלב הנחייה שלו וסביבה תומכת כמו משפחה, חברים ושכנים. בעין ימין הוא יכול להבחין בצלליות אור וחושך, אך לא מעבר לזה. לדבריו, העיוורון לא מגביל אותו ביומיום, עד שהוא נתקל במכשול. "מכשולים אני רואה מצוין אחרי שאני נכנס בהם", הוא אומר בהלצה, אך כואב את המצב ברחובות.

במה אתה עוסק?

"במקצועי אני מורה לחינוך מיוחד. אני תומך בצוותים ובתלמידים בכל רחבי הארץ הקשורים לאנשים עם עיוורון ולקות ראייה. אני גם מאמן אישי ומומחה להתאמה של אתרים ואפליקציות לאנשים עם לקות ראייה ועיוורון. אלו שלושה כובעים שמחייבים אותי לתפקוד עצמאי ברמה גבוהה מאוד. חשוב לי להראות לקהילת העיוורים שגם כשיש מגבלה, השד הוא לא נורא כל כך ואפשר לנהל אורח חיים עצמאי ואיכותי, עם קצת מודעות של הציבור ומעט עזרה כשצריך. העיוורון אמנם תמיד נמצא ברקע, אבל אני לא מאפשר לו להשבית לי שמחות. אני פעיל מאוד, וכשוחר תרבות אני הולך לסרטים ולהצגות. אני גם פועל הרבה מאוד למען קידום נגישות במרחב הציבורי ומשתדל בכל יום לעשות צעדה של ארבעה ק"מ עם צ'רלי ברחובות נוה שאנן".

ואז אתה נתקל במכשולים.

"מכונית שחונה על המדרכה היא אחד מהמכשולים שחוזרים על עצמם, מסכנים אותי ומפלים אותי בכל פעם מחדש. לצערי הרב אנחנו חיים בתחום השיפוט של עיריית חיפה, ויש עוד הרבה מפגעים אחרים שהופכים את העיר הזו להרבה פחות נגישה ממה שהייתי רוצה שהיא תהיה".

The post "במצב כזה, אני וכלב הנחייה שלי פשוט לא יכולים לתפקד" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить