[colbonews.co.il] העירייה לחנ"י: אין כסף למימון פעילויות השיט בחוף השקט

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 6 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
авг 2022 25 04:08

[colbonews.co.il] העירייה לחנ"י: אין כסף למימון פעילויות השיט בחוף השקט

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

עיריית חיפה עולה על מסלול התנגשות נוסף מול חברת נמלי ישראל (חנ"י), כאשר הפעם עומדת במרכז העימות פעילות השיט הספורטיבי ואגודות השיט בחוף השקט.

בשנת 2014 נחתם הסכם עקרונות בין העירייה לחנ"י, שבו נקבע כי הפעילות של אגודות השיט ממעגן הקישון יועתקו באופן קבוע לחוף השקט, ויוקם בו מרכז שיט עירוני שיופעל על ידי העירייה. לידי "כלבו – חיפה והקריות" הגיעה חלופת ההתכתבויות בין הצדדים שחושפים את עומק חילוקי הדעות, וכעת טוענים בחנ"י כי העירייה אינה עומדת בהסכם שנחתם.

בחודש אפריל שלחה היועצת המשפטית של העירייה עו"ד ימית קליין מכתב למנכ"ל חנ"י יצחק בלומנטל וכתבה: "הסכם הצדדים (שעליו חתומה גם חברת מפעלי ים בקשר עם הפעלת חוף הרחצה) נועד להסדיר, בין היתר, הקמת מרכז שיט ימי עירוני לסירות קטנות אשר יתקיים בחלק הצפוני של החוף, יופעל על ידי העירייה וירכז את פעילות השיט הימי של בני נוער. כמו כן, במסגרת ההסכם התחייבה העירייה לפעול להעתקת פעילות השיט של האגודות הפועלות במעגן הקישון למרכז השיט החדש לאחר הקמתו והשלמתו. רשות השימוש שניתנה לעירייה בשטחי חנ"י הוגדרה ותוחמה למטרות הציבוריות כפי שאושרו על ידי חנ"י מראש ובכתב בלבד, ובתוך כך קביעת מתווה השימוש ואופן ההפעלה של מרכז השיט הזמני בתקופת הביניים וכן דרך ואופן הקמת וניהול מרכז השיט הקבוע, לאחר אישור תוכנית תמ"א 3/13/א, כולל דרכי מימון הקמתו ופרוגרמה כללית לאופן הפעלתו".

קליין הוסיפה כי מאז חתימת ההסכם, ב-31 באוגוסט 2017 "אושרה בהחלטת ממשלה תוכנית מיתאר ארצית, הידועה כתוכנית תמ"א 3/13/א. תוכנית זו, שקודמה בהסכמה ובתיאום בין חנ"י לעיריית חיפה, לא מומשה עד כה, הגם שהוראות סעיף 4 להסכם קבעו מפורשות כי מיד ובסמוך לאישור התוכנית יוכן אומדן להקמת מרכז הקבע וכי יועמדו הסכומים הנקובים בהסכם להקמתו".

בהמשך המכתב טוענת קליין כי קיימת בעיה תקציבית להפעיל את המרכז הזמני: "משכך ובעת הזו, אנו מצויים עדיין בשלב הביניים של הפעלת מרכז השיט הזמני, במצב דברים שבו לא ניתן לקיימו ולהפעילו לפי התחייבויות העירייה בהסכם, בהעדר מקור תקציבי למימון כוח האדם המיומן הנדרש לניהול והפעלת המרכז וכן לביצוע התחזוקה של הציוד העירוני כולל המבנה והסירות העירוניות, הנובע מהחלטות המועצה שהתקבלו במסגרת אישור תקציב עיריית חיפה לשנת 2022. עוד וכפי שנמסר לכם על ידינו, לא ניתן לפעול לביצוע ההסדרה הכוללת הנדרשת לצורך קיום הפעילויות במרכז השיט כולל מול עמותת שיט חיפה".

יתרה מכך, במכתב עולה דרישתה של העירייה מחנ"י להתערב במיידית להמשך הפעילויות של מרכז השיט, ואף מתריעה כי העירייה שוקלת להחזיר לחנ"י את החזקה שניתנה לה בחוף השקט: "לאור הנסיבות והעובדות שהוצגו לידיעתכם והוראות ההסכם המפורשות בעניין זה, אנו מבקשים את מעורבותכם הדחופה והמיידית הנדרשת לצורך המשך קיום והפעלת מרכז השיט הזמני, כולל הסדרת החזקה והשימוש על ידי הגורמים הפועלים בחוף השיט. אציין עוד כי העירייה שוקלת בנסיבות אלו את המשך קיום הפעילות על ידה במרכז השיט הזמני ובמתחם חוף השיט, לרבות קבלת החלטה על החזרת החזקה במתחם לחברת נמלי ישראל".

 

The post העירייה לחנ"י: אין כסף למימון פעילויות השיט בחוף השקט appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer