[colbonews.co.il] בלי מנהל ועם אפס פעילות: מה קורה בחורב 14?

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
сен 2022 06 22:15

[colbonews.co.il] בלי מנהל ועם אפס פעילות: מה קורה בחורב 14?

Непрочитанное сообщение Инфодроид

למירב צוקר לוגסי נמאס. כל כך נמאס, עד שאתמול (שני) היא העלתה פוסט בדף הפייסבוק שלה, ובו פרקה הרבה תסכול ומרמור על כך שחורב 14 – המקום להורים צעירים ולאלו שבדרך – מושבת מפעילות כבר מחודש ספטמבר. במשך שבע שנים הנחתה צוקר לוגסי קבוצות של הורים ותינוקות בתנועה ובשירה, והצליחה בזמן זה לאסוף סביבה מעריצים רבים.

"יש בחיפה מרחב מהמם שעומד לו זמן מה ריק מתוכן למרות שיש לו תקציב", היא כתבה בפוסט, "אין בו פעילות להורים ולתינוקות, כזו שהעברתי כמה שנים טובות. אין בו הרצאות להורים צעירים על שינה, אין בו מפגשים ללימוד עזרה ראשונה. אין בו מפגשי אמהות אחרי לידה לסיוע ולתמיכה במצבים של דיכאון, אין בו עוד מגוון של תכנים עשירים ומבורכים שהפכו אותו למודל העתקה. כל עירייה מקרוב ומרחוק שלחה נציגים ללמוד את השיטה, ובצדק. הגיע למרחב קהל רחב של אבות ואמהות שזכו להכיר זה את זה, להתחבר זו לזו ולהרגיש שייכות לעיר. לא רק הפעילות שלי זכתה להדים, המקום היה לתפארת ונוהל באופן מדהים. או אז, בשל סיבות שאינן ברורות לי כלל, המקום הפסיק באחת את הפעילות. נכון, יש עדיין מנהל וצוות עובדים מסור שמחכים לאישור הגואל, קוצצים ציפורניים ולעת עתה עורכים שת"פים עם המדעטק ועם מוזיאונים, אך יודעים בתוכם שזו פשוט הזיה שמרחב מהמם כזה, שהיה מודל, נסגר באחת ובלי להתבלבל. כן, יש בי עדיין תקווה ורצון להאמין, אולי אני קצת נאיבית. מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד אופטימית. אני רוצה שהמקום ייפתח שוב למען ההורים. כי זה פשוט חייב לקרות".

צוקר לוגסי, נשברת.

"אני מעדיפה שלא להתראיין".

אז היא אמנם סירבה להתראיין, אבל הפוסט הפך ויראלי, והמון אמהות ואבות הגיבו. מיכל מלכה פורר שיתפה את הפוסט וכתבה: "לא יודעת מה קורה עם עיריית חיפה. מישהו יודע? עוד לא גמרתי להתאושש מהודעת הפתע ששלחו לנו באמצע הלילה בעניין השביתה בגנים (רק בחיפה), ואז לראות את זה. אחד המקומות הכי חיוניים בחיפה להורים צעירים, זה שהרים אותי כשהייתי בדיכאון אחרי לידה, עומד ככה סתם ללא פעילות. מה קורה? הקמתם מקום מדהים, לגמרי מודל, מקום שעזר לכל כך הרבה הורים, אז איזו סיבה יש לכם לסגור אותו? באיזוה זכות? אני כבר לא אמא צעירה והילדים שלי כבר גדלו, אבל כואב לי שכבר אין מקום כזה בחיפה".

"כשהייתי אמא טריה מהניילונים, קלולסית אבודה וכואבת, חורב 14 היה המקום שציפיתי להגיע אליו מדי שבוע", כתבה אסנת ביבי, "לפעילות בוקר רביעימא, לקורסי עזרה ראשונה שהעבירו במקום, להרצאות מעשירות בערבים ששימשו גם כתירוץ לדייט שבועי עם בן הזוג, לחברויות החדשות שנרקמו שם ולחברויות ישנות שניצתו מחדש. אני פשוט לא יכולה להבין איך המקום המוגן, המכיל והמאפשר הזה, הבית החם לאמהות ולאבות צעירים יותר צעירים פחות, פשוט נסגר. איך זה הגיוני? תעודת עניות לעיר חיפה".

טליה ספיר-לוטן תייגה את ראש העירייה עינת קליש רותם וכתבה: "כאמא לארבעה שהיו בבית מינימום שנה חיפשתי זמן רק חברה ומקום שיארח הורים צעירים וייתן להם כלים ותוכן. כשחורב 14 נפתח זכיתי ליהנות עם בתי הרביעית מהרצאות, מיוגה, מפעילויות לאמהות ולתינוקות ובעיקר בעיקר ממקום עוטף, מחייך ומרגיע, שנותן מענה להורים ומאפשר אתנחתא כל כך נחוצה לנשימה. כמעט עשיתי עוד ילד כדי לחוות את הקסם הזה שוב. חבל ממש שבסדרי העדיפויות הכלכליים לא מבינים שמקום כזה, שנותן רווחה לאמהות, גם מפחית דיכאון לאחר לידה ואפילו מונע הזנחה או חס ושלום אלימות. התקופה אחרי לידה, יפה ככל שתהיה, היא אינטנסיבית ומורכבת, לכן חובה בעיר גדולה שרוצה שיישארו בה משפחות צעירות לתחזק מקום כזה באופן הטוב ביותר".

The post בלי מנהל ועם אפס פעילות: מה קורה בחורב 14? appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить