[colbonews.co.il] "ועדת סל התרופות מתעלמת מבני 70 פלוס"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
сен 2022 11 14:49

[colbonews.co.il] "ועדת סל התרופות מתעלמת מבני 70 פלוס"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

זהו סיפורה של עידית לוי, חיפאית בת 72, נשואה באושר, אמא לחמישה ילדים, סבתא לתשעה נכדים, ויש לה גם כלבת לברדור אהובה. היא פסיכותרפיסטית שמתמחה בפוסט טראומה ובעלת קליניקה פרטית. החיים חייכו אליה, אבל ביום אחד הכל נעצר.

"לרובנו המשפט 'חיה כל יום כאילו זה היום האחרון בחייך' מוכר וידוע כקלישאה, אבל בינינו חיים אנשים שזוהי למעשה מציאות חייהם. ואני אחת מהם", מספרת לוי, "בדיוק חזרתי משבועיים באנגליה, שם שהיתי אצל אחד מילדי שגר שם. היומן שלי היה עמוס בפגישות עם מטופלים לאורך כל הבוקר והצהריים. בתחילת היום עוד הספקתי לעבור בדיקת דם בגלל שסבלתי מכאבים בירכיים ומכאבי ראש, וייחסתי את זה לעומס בעבודה".

בין פגישות הבוקר לאלה של הצהריים צלצל הטלפון. על הקו היתה רופאת המשפחה שביקשה מלוי לעזוב הכל ולרוץ למיון בעקבות תוצאות בדיקת דם שאותה היא עשתה בבוקר. מכאן הרכבת התחילה לדהור במדרון.

"מהר מאוד אובחנתי עם לוקמיה חריפה מסוג AML, ונכנסתי לעולם של חיים עם מחלה קשה מאוד ולתהליך טיפולי קשה עוד יותר", מספרת לוי מה עבר עליה מאותו רגע, "נאלצתי להודיע לכל המטופלים שלי שלא אוכל להמשיך ולטפל בהם, ובנוסף הייתי צריכה למסור את הכלבה האהובה שלי. במשך שלושה חודשים עברתי טיפולים כימותרפיים, ולמזלי אחי הצעיר נמצא מתאים לתרום לי מוח עצם. חודש לאחר ההשתלה הגעתי לרופא שלי בקריה הרפואית רמב"ם במחשבה שזהו, הולכים לבשר לי שהמחלה מאחורי, בוודאי לאור העובדה שבעלי אובחן לפני 15 שנה ב AML והחלים. כשראיתי את פניו ד"ר אבי פריש, הרופא המסור שלי, כבר הבנתי שהבשורות לא טובות. ד"ר פריש בישר לי שהמחלה חזרה ושאין דרך להבריא ממנה".

Изображение

עידית לוי ושתיים מנכדותיה (צילום: אלבום משפחתי)

The post "ועדת סל התרופות מתעלמת מבני 70 פלוס" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить