[colbonews.co.il] תיעוד נדיר: צבוע ברחובות חיפה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2022 07 10:35

[colbonews.co.il] תיעוד נדיר: צבוע ברחובות חיפה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

אחרי חזירי הבר והתנים ברחובות חיפה, האם הגיע תורם של הצבועים? כאשר ערפאן אבו רוקון נסע במכוניתו בסביוני דניה, הוא לא תיאר לעצמו שיפגוש בצבוע. "זה קרה ביום שלישי בשעה 19:00", הוא משחזר, "נסעתי מנשר לדניה, ובפנייה האחרונה של סביוני דניה ראיתי אותו. הוא פשוט הלך על הכביש. הייתי בהלם כי בחיים לא ראיתי צבוע ולא חשבתי שיש צבועים בכרמל. עצרתי לצלם אותו כי זה לגמרי הגניב אותי".

לדבריו של אורי שפירא, אקולוג מרחב כרמל ברשות הטבע והגנים (רט"ג), צבועים הם חלק מהחי בכרמל: "צבוע הוא בעל חיים סוליטרי, יחידני, שלא חי בלהקות, והוא ניזון בעיקר מפגרים. לרוב, הצבועים חוששים מאוד מנוכחות של אדם".

אז כיצד קרה שהוא נכנס לתחומי עיר?

"קורה מדי פעם שפרט אחד בודק גבולות. מערכת הוואדיות של חיפה יוצרת להם מעבר לשטחים הפתוחים מסביב, כך שלעתים יש פרט שבטעות או שלא בטעות נכנס ליישובים. אני לא מכיר עוד מקרים כאלה מחיפה. זו אמנם הפעם הראשונה שאני שומע על כך, אבל אני בטוח שזו לא הפעם הראשונה שבה זה קורה כי זה קרה כמה פעמים בנשר וסמוך לדליית אל-כרמל. שוב – זה לא בעל חיים שאוהב נוכחות של בני אדם. יתרה מכך – אחת מההוכחות לעד כמה הם נמנעים מקרבה של בני אדם היא שלא רואים צבועים דרוסים על הכבישים בכרמל".

The post תיעוד נדיר: צבוע ברחובות חיפה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить