[colbonews.co.il] הזוי: מתפללים במסעדה וצמים מול תמונות של המבורגרים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2022 13 14:32

[colbonews.co.il] הזוי: מתפללים במסעדה וצמים מול תמונות של המבורגרים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

באין בית כנסת בשכונתם, תושבי רמת הנשיא הפכו לפני כשנה את סניף רשת המסעדות בורגרים, ששוכן במרכז המסחרי בשכונה, לבית כנסת מאולתר אשר פועל בשבתות ובחגים. כך היה גם ביום כיפור האחרון, שבו נוצר מחזה סוריאליסטי – הצמים התפללו מול תמונות מעוררות תיאבון של המבורגרים ושלל תוספות.

תושבי רמת הנשיא מלינים על כך שמאז הקמתה לא נפתח בית כנסת בשכונה. בצר להם פנה רב קהילת חב"ד בשכונה הרב יוסף יצחק גרשוביץ למנהל סניף בורגרים נסים ישעיהו בבקשה שינדב את המסעדה לעריכת תפילות בשבתות וחגים, וזה נענה ברצון.

"המסעדה פועלת כבית כנסת מפורים שעבר", מספר ישעיהו, "אין בית כנסת באזור, ובימים שישי ושבת שבהם המסעדה סגורה ואנחנו לא עובדים, יש להם מפתחות, הם מסדרים את המקום ועורכים בו תפילות. זו יוזמה של הרב גרשוביץ, וכשהוא ביקש עזרה נרתמתי באהבה גדולה".

הרב גרשוביץ: "כבר שמונה שנים שאנחנו נמצאים בשליחות של הרבי מליובביץ' ברמת הנשיא, ובכל שבת וחג אנחנו עושים שם פעילויות . גם לילדים, בחגים אנחנו מחלקים את סימני החג, ובכלל – מנסים לעשות מצוות ולהנגיש את הדת. הרבה יהודים רוצים שיהיה בית כנסת נגיש בשכונה. אמנם יש בתי כנסת בנוה דוד הסמוכה, שזו הטענה של העירייה, אבל הם לא נגישים לתושבים ולא מתאים לאופי של הציבור שלנו. רציתי שתהיה קהילה מגובשת ברמת הנשיא, ובכל שנה לקראת החגים הייתי מקים אוהל ששימש לנו בית כנסת פתוח. השקעתי עשרות אלפי שקלים ואפילו שמתי מזגנים, אבל הם לא עזרו, ולמרות זאת הרבה אנשים הגיעו ברוך השם".

לדבריו של הרב גרשוביץ, בתקופת הקורונה לא היתה אפשרות להקים את האוהל ששימש בית כנסת: "ועד השכונה ואני ניסינו לקבל חדר בבית הספר בשכונה, אבל העירייה לא הסכימה. למנהלת בית הספר לא היה אכפת, אבל היא לא היתה יכולה לעשות את זה בלי אישור של העירייה. בגלל הסירוב נאלצנו בשנה שעברה לקיים את כל התפילות של חגי תשרי בפארק השכונתי, וזה נתן לנו את התמריץ. אמרנו לעצמנו שאנחנו חייבים לעשות משהו ושאי אפשר לעצור אותנו. ניסינו כל מיני דרכים דרך חברים בעירייה אבל נאמר לנו שאין אפשרות להקים פה בית כנסת. אז בסוף חגי תשרי בשנה שעברה החלטתי שזהו זה, חייבים לעשות מעשה. פניתי לישעיהו וביקשתי ממנו שייתן לי את המקום, ובעזרת השם אלוהים ייתן לו ברכה. הוא זרם איתי, וברוך השם – בכל שבת ובכל חג אנחנו נמצאים שם, ועם הזמן מתווספים עוד ועוד מתפללים, ואנחנו מגדילים את הפעילות".

הרב גרשון מספר שלקראת יום כיפור "היתה התעוררות גדולה, והמקום היה צר מלהכיל את כל האנשים שבאו. הבעיה היא שלא כולם מרגישים בנוח להגיע למסעדה שהיא בית כנסת, הם רוצים גם את האווירה של בית כנסת, אבל במקרה הזה אי אפשר לספק את כולם, אני עושה מה שאני יכול. ועד השכונה וגם אנשים פרטיים פנו לחברי מועצה, אבל ראש העיר עינת קליש רותם דורשת להראות הוכחת היתכנות. עכשיו בעזרת השם אני מקווה שנוכל לעשות משהו".

The post הזוי: מתפללים במסעדה וצמים מול תמונות של המבורגרים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить