[colbonews.co.il] "אמרתי לחברות שלי 'הכליה באה לבקר אותי בסוכה'"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2022 13 19:52

[colbonews.co.il] "אמרתי לחברות שלי 'הכליה באה לבקר אותי בסוכה'"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

רועי שווץ, מנכ"ל אגודת מכבי חיפה, לא שוכח את היום שבו צלצל הטלפון שלו, ומעבר לקו הודיעו לו כי נמצא עבורו תורם כליה. זה היה באותו חודש יוני בשנה שעברה לאחר תקופה ארוכה שבה סבל שווץ מכשל כלייתי חמור, והיה ברור שכדי להישאר בחיים עליו להיכנס לרשימת המתנה להשתלה. מצילת חייו היתה מירי לבינסקי, אשה חרדית מכרמיאל, שבצעד אלטרואיסטי בחרה לתרום כליה למי שזקוק לכך. הפור נפל על שווץ.

אתמול (רביעי) סגרו השניים מעגל כאשר הם נפגשו בסוכתה של לבינסקי, לראשונה מאז ההשתלה, והפגישה הזו היתה הרבה יותר מאירוח אושפיזין.

"כבר מזמן רציתי לתרום", היא מספרת, "לקח כמה שנים עד שהרעיון הבשיל כי בעלי לא כל כך הסכים בהתחלה. פניתי לעמותת מתנת חיים, ודרכה התחלתי את התהליך של הבדיקות שנערכו כשנה. הגעתי לקריה הרפואית רמב"ם, ואחרי שעברתי את התהליך הראשוני והמשני ואת כל הבדיקות, פנו אלי מהעמותה וסיפרו לי שיש מישהו מחיפה, שהוא בן 42, שיש לו שני ילדים ושהוא מחכה לכליה. רציתי לתרום לאשה אבל כשחזרתי הביתה בעלי אמר לי 'מירי, זה לא משנה למי תורמים'. ואז התחלנו רועי ואני את התהליך במקביל. כמובן שלא ידעתי אז שזה רועי כי התרומה היא אלטרואיסטית. לפני פורים עברתי את הניתוח של התרומה והוא את הניתוח של ההשתלה".

The post "אמרתי לחברות שלי 'הכליה באה לבקר אותי בסוכה'" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить