[colbonews.co.il] אחרי 12 שנה: חנות פופיקים במוריה נסגרה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2022 24 14:36

[colbonews.co.il] אחרי 12 שנה: חנות פופיקים במוריה נסגרה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

סביר להניח שאם גדלתם בכרמל, אתם מכירים את חנות פופיקים בשדרות מוריה, שבה רכשו לכם צעצועים, משחקי חשיבה, חומרי יצירה, ציוד לפתיחת שנת הלימודים ואפילו תלבושת אחידה עם סמל בית הספר. לחנות הזו היה קסם מיוחד מהיום שבו ניר משה פתח אותה בשנת 2010, והפך אותה בזכות תודעת שירות וחיוך תמידי למוסד חיפאי. עברו 12 שנה, הרחוב ותרבות הצריכה השתנו, ומשה מצא את עצמו נאבק. בערב ראש השנה הוא עשה חשבון נפש עם עצמו, ויום לאחר כיפור השלט "סגור" כבר נשאר סטטי ולא היה מי שיסובב אותו ל"פתוח".

משה, למה?

"יש הרבה סיבות, זה לא משהו שנולד ביום אחד. קודם כל, בגלל מצבו של הציר. אני מלין על כך שעיריית חיפה הביאה לקריסתו של אחד מהצירים היותר יפים בארץ במקום להפוך אותו לשנקין מס' 2 – מקום שאליו ינהרו מכל הארץ. בעשור האחרון, מאז שהצהירו שהייעוד של ציר מוריה הוא מגורים ועסקים, עיריית חיפה עשתה הכל כדי שהציר הזה יהיה שקט וללא עסקים. חוסר התנועה בציר והישענות רק על קהל מדהים שצברתי עם השנים, זה לא הספיק".

זו לא החלטה נמהרת לסגור עסק תוך עשרה ימים?

"החלטתי שאני עושה את זה באופן מיידי כי אני בן אדם רגיש מאוד. רציתי לנסות לא להיפגע באופן רגשי יותר מדי, ואני גם מאלה של מכירות חיסול. קיבלתי החלטה בערב יום כיפור לאחר שישבתי עם חברים שמבינים עניין בעולם העסקים, והבנו שזו כנראה ההחלטה הנכונה. חלק הגדירו אותה חכמה, אחרים הגדירו אותה אמיצה, והיו גם מי שהגדירו אותה טיפשית. אני חושב שזה קצת וקצת וקצת. היום אני די שלם עם זה כי זה צעד חכם. אני לא אחד שמסתכל איפה אהיה מחר-מחרתיים, אני מסתכל איפה אהיה בעוד שנה, וכשהתחזיות לא מראות נתונים מעודדים של צמיחה, אלא יותר מרכזים דוגמת ירכא ועלי אקספרס ואמזון שנכנסים לארץ, כמו גם רמי לוי שהולך לפתוח סטוקים של צעצועים, אז אתה עושה אחד ועוד אחד ומגיע למסקנה שעוד בלון חמצן לא יפתור את הבעיה".

לא שקלת להעתיק את החנות מהציר למקום אחר?

"ריבוי הקניונים, שאני קורא להם שטחי המסחר, לא משאיר בידך את האפשרות לחשוב שאם גם אתה תלך לשם, אז תצליח. היו לי המון מחשבות אבל לא בחיפה, בדקתי אפשרויות באזור המרכז והן עדיין בראש שלי, יכול להיות שזו תהיה התחנה הבאה. כשהמטרה היחידה של עיריית חיפה זה לקחת מעסק בבית מגורים ארנונה עסקית מהיום הראשון אבל לא עושה דבר למען העסקים, יש כאן בעיה של ניהול עיר, של איך עיר אמורה להיראות. ולכן, באיזשהו מקום נגמרים הכוחות להילחם. גם העדפה ללכת לסטוקים ולמרכזי הקניות מבטלת את כל חוויית הקנייה שהיתה אצלי בחנות, שזה מה ששידרתי וזה מה שגרם ללקוחות לבוא, ובצדק לדעתי. פשוט התהפכה המגמה".

Изображение

חנות פופיקים (צילום: אלבום פרטי)

The post אחרי 12 שנה: חנות פופיקים במוריה נסגרה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить