[colbonews.co.il] השר אלקין: "הבנייה בחיפה היא אירוע כאוב"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2022 27 11:05

[colbonews.co.il] השר אלקין: "הבנייה בחיפה היא אירוע כאוב"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

אתמול (רביעי) התקיים במלון דן כרמל כנס של הפורום הכלכלי לקידום חיפה והצפון, שבו השתתפו נציגי המפלגות המתמודדות לכנסת ה-25. הפורום דן בשאלה כיצד מקדמים ומפתחים את צפון הארץ, ונציגי המפלגות הציגו את המצע שלהן לקידום התעסוקה, התעשייה, התיירות, המגורים, רמת החיים והפיתוח הכלכלי-אזורי בחיפה ובערי הצפון המרכזיות.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין לא חסך בביקורת על התנהלותה של עיריית חיפה ואמר: "יש לנו ביקורת קשה על כל מה שקורה בחיפה".  לדבריו, קצב הבנייה בחיפה רחוק מלהיות נורמלי, למרות התנופה בפריפריה והביקוש הגדול בצפון הארץ.

"לפני כשנתיים וחצי לא היה תקציב מדינה", אמר אלקין, "היתה אנרכיה שלטונית ומעט שיווקים שגרמו לעלייה במחירים, אבל השנה נגיע לקרוב ל-100,000 שיווקי קרקע והתחלות בנייה. אבל חיפה ספציפית היא אירוע כאוב בתחום הבנייה בשנים האחרונות. יש בה פוטנציאל להתחדשות עירונית, אני רואה באיזה קצב ערים אחרות מממשות את הפוטנציאל, ובחיפה זה לא קורה. תחום ההתחדשות העירונית הוא תחום קריטי. חתמנו על הסכם עם 12 ערים עם הפוטנציאל הכי גבוה, וחיפה היתה אחת מהן. אני רואה באיזה קצב ירושלים רצה, באיזה קצב בת ים רצה, אבל חיפה רחוקה מזה. ההזנחה היתה כל כך עמוקה, וזה פשוט פספוס גדול לעיר. היא יכלה לשנות את פניה. אני מקווה שבכל זאת התמריצים שעשינו ישנו את המציאות, אבל זה מחייב התגייסות עירונית".

אלקין, שהיה בעבר שר להגנת הסביבה, התייחס גם לתוכנית פינוי המפעלים המזהמים במפרץ חיפה ואמר: "חיפה היום לא כלכלית. זה מעניין אותי גם כשר השיכון כי חלק מהכלכליות של הפרויקט הזה היא היכולת להקים תעשיית הייטק וגם דיור שיאפשר את הכסף הדרוש לצורך העתקת המפעלים. אני בעד זה בכל הכובעים".

The post השר אלקין: "הבנייה בחיפה היא אירוע כאוב" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить