[colbonews.co.il] בגלל מוזיקה ערבית באוטובוס: נוסע התפרץ על הנהג

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
ноя 2022 18 17:50

[colbonews.co.il] בגלל מוזיקה ערבית באוטובוס: נוסע התפרץ על הנהג

Непрочитанное сообщение Инфодроид

"התלבטתי אם להעלות את הפוסט, רואה כבר את חלק מההשמצות שאקבל ובכל זאת", כך החלה תמרה דנה את הפוסט שהעלתה היום (שישי) בדף הפייסבוק "חיפאים מצייצים". בהמשך היא תיארה את החוויה שהיא היתה עדה לה ביום רביעי בערב, כשעלתה על אוטובוס בקו 51 מהגרנד קניון לביתה: "הנהג השמיע בשקט מוזיקה ערבית. אדם שישב לידו התחיל לצעוק עליו ולדרוש ממנו לכבות את המוזיקה כי הוא לא מעוניין לשמוע אותה. הנהג הנמיך עוד את המוזיקה והציע לו לעבור מקום. לא אאריך, התפתח דין ודברים בין השניים כשהנוסע מתלהם והנהג מנסה להגיב בעדינות. הוא ציין גם ששירת בצה"ל. כל הנוסעים באוטובוס ניסו להשתיק את הנוסע, שהתעקש לא לעבור מקום. התביישתי. לפני שירדתי ניגשתי לנהג וציינתי שלא כולם כמו אותו נוסע ושאני מתביישת בהתנהגותו. מיואשת מהצפוי לנו, לילדינו ונכדינו בעתיד".

הפוסט צבר בתוך זמן קצר מאות לייקים ותגובות. מן הסתם, חלקן שיבחו אותה על התנהגותה האמיצה בהצפת הנושא, אחרים הצדיקו את בקשת הנוסע שלא להשמיע מוזיקה בערבית באוטובוס.

דנה, 77, היא חיפאית שאוהבת מאוד את העיר שבה נולדה. כאן היא נישאה, גידלה את שלוש בנותיה, עבדה בעסק של אביה שעלה לפני קום המדינה מביירות, וכאן היא מבלה. "כל כך מזעזע אותי לגלות שחיפה, העיר שאני כל כך אוהבת, היתה בטוחה והיא כבר לא", היא אומרת ל"כלבו – חיפה והקריות", "כואב לי לראות את הגזענות מרימה את הראש, מכל צד של המפה, גם מצד הערבים. חיפה זו עיר מעורבת שידועה בדו קיום ובסובלנות. חונכתי להיות חברה של כולם, לא משנה מאיזו דת, צבע וגזע, כי בן אדם הוא בן אדם".

The post בגלל מוזיקה ערבית באוטובוס: נוסע התפרץ על הנהג appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить