[colbonews.co.il] בגלל חולצה: חניכי שבט כרמל נשלחו הביתה מטיול באמצע הלילה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
дек 2022 25 15:30

[colbonews.co.il] בגלל חולצה: חניכי שבט כרמל נשלחו הביתה מטיול באמצע הלילה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

את טיול חנוכה הזה לא ישכחו כל כך מהר חניכי שכבת שירה (כיתות י') משבט כרמל, המדריכים, הנהגת השבט וההורים. על מה שקרה מספרת אם של אחד מהחניכים ל"כלבו – חיפה והקריות" כשהיא לא מצליחה לעצור את הדמעות: "הילדים יצאו לטיול ביום שישי בבוקר, והיו אמורים לחזור במוצ"ש לשבט, ושם לישון לילה נוסף. הבנים של השכבה הדפיסו לעצמם חולצות, ובהנהגת השבט טענו שההדפס על החולצות הוא אלים, לכן הם פשוט החליטו להחזיר את הילדים הביתה בשישי בלילה, בלי לעדכן את ההורים ובלי לשאול אם יש לילדים איפה לישון או איך הם אמורים להגיע הביתה. פשוט זרקו אותם בהיכל הספורט ברוממה ועזבו אותם שם".

מה כתוב על החולצות?

"המשפט 'הקם להורגך, השקם להורגו'. לרגע אני לא מצדיקה את הכיתוב. אנחנו מסכימים עם הקביעה של ההנהגה שיכול להשתמע שיש פה מסר אלים. יכולתם להגיד להם להוריד את החולצות, יכולתם להחרים את החולצות, אבל הם פשוט לקחו את כל הבנים, העלו אותם לאוטובוס, זרקו אותם והלכו. אנחנו לא היינו בחיפה, אנחנו רק עכשיו (ראשון; ח"ה) חוזרים לעיר. אף אחד לא עדכן אותנו, לא בדק איתנו אם אנחנו בבית ולא דאג איך הילד יחזור הביתה ב-23:00 בלילה כשאנחנו לא שם לאסוף אותו ואין תחבורה ציבורית. התקשרתי לרכזת הנהגת חיפה ואמרתי לה 'אין בעיה, שלחת לי את הילד הביתה, תדאגי לו עכשיו, תמצאי לו דרך להגיע הביתה'. היא ענתה לי שאין לה פתרונות ושאין מה לעשות".

אם אחרת סיפרה: "הסיפור פה הוא ענישה אלימה ולא פרופורציונלית למעשה האלים של הילדים. ההקצנה של דמות המחנך לעומת ההקצנה של הילדים היא מוגזמת, ואני מאשימה גם את הרשתות החברתיות. אני לא מוכנה להקל ראש בתפקידם של הילדים לשיח האלים – המשפט והאיור על הסווטשירט הם מזעזעים – אבל לא להודיע להורים שהילדים נשלחים חזרה הביתה? זה גובל בחוסר אחריות".

כבר אתמול (שבת) התארגנו הורי הנערים ושלחו מכתב חריף למרכז ההנהגה ירדן גוהר עם העתק לראש ההנהגה בשבט כרמל לאה קינן, וכתבו: "בראשית דברינו נבהיר כי האירוע כולו – שליחת הנערים של שכבת שירה משבט כרמל הביתה, קבלת ההחלטות השגויה, מניעת ארוחת הערב מהנערים, הניסיון לבידודם מהכלל, פרישת 'שומרים צמודים' כעל עבריינים, ושליחתם באוטובוס בחזרה באמצע הלילה ללא דיווח להורים – הוא מעשה חמור, חסר אחריות ומביש, שאינו תואם דרך של תנועת נוער וולונטרית אשר אמורה להיות מסגרת תומכת ומחנכת. ההתנהלות באירוע היתה בריונית ואלימה מטעם האחראים של התנועה כלפי הנערים".

Изображение

המשפט והאיור שהודפס על חולצות הנערים

The post בגלל חולצה: חניכי שבט כרמל נשלחו הביתה מטיול באמצע הלילה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить