[colbonews.co.il] "אני מעלה את הפוסט הזה להעלאת המודעות – לא להתבייש מהבושה"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 2 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2023 12 15:17

[colbonews.co.il] "אני מעלה את הפוסט הזה להעלאת המודעות – לא להתבייש מהבושה"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

לפני כחצי שנה הרגיש אורן הוז, בן 49 מקרית חיים, גוש באשכים. הוא התעלם ממנו, עד שלפני כחודש הבחין כי הגוש הולך וגדל. לאחר שניגש להיבדק התברר כי מדובר בסרטן באשכים. השבוע עבר הוז ניתוח לכריתת האשך ולהסרת הגידול במרכז הרפואי כרמל, ובעקבות המקרה האישי שלו פרסם פוסט אמיץ שבו חשף את המחלה ואת המבוכה ללכת להיבדק.

"סרטן האשכים הוא נדיר יחסית", הסביר הוז בפוסט, "שכיחותו גבוהה יותר בגברים צעירים בגילאים 40-15, אם כי הוא יכול להופיע גם בגילים אחרים. לרוב מופיע הגידול רק באשך אחד. מדובר בסרטן ממאיר שממהר לשלוח גרורות למקומות נוספים בגוף, ולכן חשיבות הגילוי המוקדם היא קריטית. בדיקה עצמית פשוטה עשויה לסייע באבחון המחלה. ככל שהאבחון נעשה בשלב מוקדם יותר, סיכוי הריפוי טובים יותר ועשויים להגיע לכדי 100 אחוז".

הוז המשיך וכתב: "יותר מחצי שנה אני מרגיש גוש מסוים, אבל לא ייחסתי לזה הרבה חשיבות בגלל חוסר הבנה שלי, בגלל הבושה, בגלל חוסר מודעות עצמית לנושא. בחודש האחרון, בזמן אימונים לחצי מרתון תל אביב, התחלתי להרגיש שהגוש הולך וגדל, ורק אז העזתי ללכת לבדיקה. הבנתי איפה טעיתי. עברתי השבוע כריתה של האשך עם הגידול, וכעת אני ממתין לתוצאות סופיות של הביופסיה ולהמשך טיפול. אני מעלה את הפוסט הזה להעלאת המודעות – לא להתבייש מהבושה, ללכת ולבדוק את האשכים. חשוב לשים לב אם יש גוש, הגדלה או כל תחושה לא תקינה אחרת. בדיקה עצמית קודם כל. בהצלחה".

הוז, פוסט אמיץ.

"עשיתי טועות שלא הייתי אמיץ ללכת לפני כן לבדיקה. התביישתי, אני מודה. אני מחכה לתוצאות הביופסיה".

למה?

"כי יש אצלי כל מיני השלכות כנראה, זה עוד לא ידוע, ואני מחכה לתוצאות. אם הייתי הולך להיבדק מוקדם, כל זה לא היה קורה. ואני ידעתי את זה, פשוט כל כך התביישתי מהרופאים, התביישתי לספר. אפילו לאשתי סיפרתי רק בשלב מאוחר יותר, כשזה הציק לי".

The post "אני מעלה את הפוסט הזה להעלאת המודעות – לא להתבייש מהבושה" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить