[colbonews.co.il] "הבית היה תוהו ובוהו, עכשיו נהיה גן עדן"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2023 16 01:01

[colbonews.co.il] "הבית היה תוהו ובוהו, עכשיו נהיה גן עדן"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

זהו סיפור על מפגש מקרי משנה חיים שהתרחש בחודש יוני 2022. חבר מועצת העיר קיריל קארטניק טייל עם חבר בפארק אלי כהן הסמוך לביתו בקרית שפרינצק. על אחד מהספסלים ישב כמדי יום שלמה שמש, ומשהו במבטו הכבוי גרם לקארטניק להתיישב לידו ולפתוח בשיחה.

"ראיתי שאף אחד לא מדבר איתו, אז התיישבתי לצדו", מספר קארטניק, "שאלתי לשלומו, והוא התחיל לפרוק. פשוט ישבנו שם – הוא מדבר ואני מקשיב לצרות. התברר לי שהוא נכה צה"ל שחי על ביטוח לאומי, ואף אחד לא התייחס אליו ב-15 השנים האחרונות. הוא סיפר לי על התנאים שבהם הוא חי לבדו, כשאשתו נמצאת בבית אבות במצב סיעודי ואין לו אף אחד אחר שיכול לעזור. ישר עבר לי בראש שאני זה שיכול לעזור לו, אולי לצבוע לו את הדירה כי הוא אמר שהתקרה מתקלפת".

ואז הלכת אליו הביתה ומה מצאת?

"הייתי בשוק. זה היה הרבה יותר חמור ממה שהוא סיפר. צבע מתקלף בתקרה זה הדבר הכי פעוט שהיה שם. מצאתי חור בתקרה, קרמיקה שבורה וחורים בקירות – הזנחה נוראית. רק כשהגעתי לבקר אותו הבנתי כמה המצב קשה. היה ברור שהדירה הזו זקוקה לשיפוץ מאסיבי, והבנתי שמדובר בלא מעט כסף. לקח לי זמן למצוא מישהו שיסכים לשפץ את הדירה, ובסוף גייסתי כמה מקורות שונים שכל אחד מהם תרם את חלקו. לדוגמה, חברה אחת עשתה את השיפוץ, אחרת תרמה את כל הציוד החשמלי, ועשינו לו שיפוץ קומפלט, כולל מטבח חדש, שירותים וריצוף בכל הדירה. לדעתי, חוץ מהחלונות שיפצנו שם הכל".

Изображение

החור בתקרה בביתו של שלמה שמש (צילום: קיריל קארטניק)

שמש, פגשת מלאך בפארק.

"במשך שמונה שנים אני חי בדירה הזו, ובזמנו אמרתי לאשתי 'גברת, בואי נשמור כסף בצד ונשפץ את הבית'. שנינו חיים מביטוח לאומי, וכמה אני מקבל? מקסימום 3,000 שקל בחודש. רק אוכל זה 2,000 שקל, ומה עם חשבונות וסיגריות? מה נשאר לי מזה? איך אפשר לחסוך? אני בן 70, חולה, לא משנה מה יש לי. אשתי בבית אבות, היא שברה את היד ואת הרגל, ואני עצוב. בלי אשה זה קשה. אין לי עם מי לדבר, לאכול, לשמוע מוזיקה ולראות טלוויזיה". 

The post "הבית היה תוהו ובוהו, עכשיו נהיה גן עדן" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить