[colbonews.co.il] "מי שקיבל את ההחלטה החשוכה הזו פשוט תלוש מהמציאות"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2023 27 00:48

[colbonews.co.il] "מי שקיבל את ההחלטה החשוכה הזו פשוט תלוש מהמציאות"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

ארבע דקות. 240 שניות. 1,000 שקלים קנס. זו כנראה ההחלטה הכי תמוהה שיצאה משולחנו של בית הדין של ההתאחדות לכדורגל והדיין עו"ד גיורא לנדאו "בשל חוסר עמידה בזמנים בעת העלייה למגרש", במשחק שבו אירחה מכבי חיפה את הפועל ירושלים באצטדיון סמי עופר.

האיחור "הנוראי" של ארבע דקות, נגרם בשל אירוח קבוצת ספיישל אולימפיקס, המורכבת משחקנים בעלי צרכים מיוחדים ושייכת למחלקת הנוער של מכבי חיפה. שחקני הקבוצה הבוגרת ליוו את הילדים (חלקם נעזרים בהליכונים) בעלייה לדשא, ובסיום הטקס סייעו להם לרדת ממנו. בדוח השופט צוין, כי בשל העיכוב בטקס, נפתח המשחק באיחור של ארבע דקות.

באתר של ספיישל אולימפיקס נכתב: "הארגון הציב בפניו כמשימה עיקרית לחשוף לעולם את היכולות האדירות הטמונות באנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית ובכך להביא לידי שילובם בחברה. ספיישל אולימפיקס מאמינה שכל אדם יכול, אם רק ניתן לו את הכלים הנכונים, נאמין בו ונדחוף אותו קדימה. זה המסר שאנו מפיצים ברחבי העולם, הן במהלך הפעילות והן באירועי הספורט שלנו". באתר אין הדרכה איך להתמודד עם אטימות לב וצרות עין.

את הקבוצה "הסוררת", אשר גרמה לאיחור שגרר העמדה לדין ולקנס מאמנת רונה סלם, ומאז אתמול (חמישי) היא בטלטלה רגשית מאוד גדולה: "להגיע עם חבר'ה עם צרכים מיוחדים זו היערכות שונה בתכלית, שמתחילה עוד לפני שנכנסים לאצטדיון", היא מנסה לתאר את שעבר עליהם, "ואז מדברים ומנחים אותם שוב לאחר הכניסה ולפני העלייה למגרש. אבל אז הם רואים את השחקנים במנהרה וההתרגשות עצומה. אי אפשר לתאר את זה במילים, אז איך אתם מצפים שבחור הנעזר בהליכון ירוץ למגרש? איפה הרגישות, איפה האנושיות?".

סלם לא חוסכת במילים קשות: "מי שקיבל את ההחלטה החשוכה הזו פשוט תלוש מהמציאות. אנחנו שייכים למועדון מכבי חיפה, שנותן לקבוצה מעטפת כזו חמה ופינה שהיא פנינה, ועצוב היה לקרוא את הידיעה הזו, פשוט עצוב. אין במה להתעסק? שלח לי היום אחד השחקנים את הפוסט שעלה בפייסבוק, שבו רואים אותו עומד עם ידיים מונפות באוויר לפני השחקנים שהוא כל כך מעריץ. הוא כל כך התרגש, ואני נחנקתי. אני לא יודעת מי מקבל את ההחלטות שם, מה שבטוח אלו אנשים חשוכים. אני מאוד מקווה שיום אחד הם יצאו מהמיזוג במשרדים שלהם ויבואו להתחכך קצת עם האוכלוסייה הזו, שיראו אילו תהליכים הם עושים ומה הם עוברים ולחוות חוויה קסומה איתם. אולי אז הם ישנו את הדעה עליהם".

איך הגעת לאמן קבוצת כדורגל של אנשים בעלי צרכים מיוחדים?

"אני עובדת כבר 12 שנים בעמותת ניצן כמדריכה שיקומית ורכזת בית. זו עמותה לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. אני בת 54 ושיחקתי כדורגל עד לפני שנתיים במועדון הנשים של קרית ים, עד שהגיל והגוף כבר התחילו לאותת שדי, מספיק. היום אני חברת הנהלה, למרות שהייתי מאוד רוצה להמשיך להתאמן, אבל כבר אי אפשר. למדתי במכון וינגייט, הוצאתי תעודת מאמנת וכבר 10 עונות שאני מאמנת קבוצה אחרת השייכת לעמותת ניצן חיפה, קבוצה שעושה חיל בארץ ובחו"ל. בחודש מאי האחרון ייצגנו את המדינה בטורניר במלטה ולקחנו את המקום הרביעי".

Изображение

המאמנים והשחקנים בחדר ההלבשה לפני העלייה למגרש

The post "מי שקיבל את ההחלטה החשוכה הזו פשוט תלוש מהמציאות" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить