[colbonews.co.il] הרחוב הכי יפה בעיר? תלוי את מי שואלים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июн 2023 06 08:13

[colbonews.co.il] הרחוב הכי יפה בעיר? תלוי את מי שואלים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

כאשר שרה רוטקופף הגיעה לפני שנה וחצי להתגורר ברחוב הכי יפה בחיפה – רחוב יפה נוף – היא לא שיערה לעצמה עם מה היא תאלץ להתמודד. הבניין הצמוד לדירתה ברחוב יפה נוף 124 נטוש כבר שנים רבות ומהווה מטרד יומיומי לשכנים מסביב, אך גם לעוברים ושבים.

בשנת 1958 נבנה הבניין, ובמשך כ-60 שנה הוא שימש בית מלון דביר. בתחילת שנות ה-70 שינה המקום ייעוד לבית ספר ממשלתי למלונאות ונקרא גני דן חיפה, אך דבר מההוד וההדר שאפיינו אותו אז לא נשאר. העזובה סביבו מייצגת היטב את מצב ההזנחה בעיר, וקשה להתעלם מהעליבות שלא מצליחה להסתתר מאחורי חומותיו.

"בכל ערב יש פה סיפורים עם האנשים שנכנסים למבנה, ועושים פה כל מיני… אני אפילו לא יודעת מה הם עושים כאן, אבל המוזיקה היא מחרישת אוזניים", מספרת רוטקופף, "במוצאי השבת האחרונה הגיעו לפה מכבי אש, אמבולנס ומשטרה. מסתבר שהיתה שריפה בתוך המבנה, באחת מהזולות שהקימו פה. כבר בשבוע שעבר פניתי לעירייה וביום ראשון קיבלתי תשובה. מישהו שהציג את עצמו כמפקח התקשר ואמר שלעירייה אין מה לעשות, ידיה כבולות, כי המבנה שייך לאדם פרטי. הוא אמר שהעירייה פנתה לבעלים בבקשה לאטום את הפתחים או לדאוג שלא תתאפשר כניסה למבנה. זה הצחיק אותי כי כבר שנים שהבעלים לא אוטם את הבניין, כפי שעשו בקולנוע שביט או בקולנוע מוריה שהם אטומים ולא ניתן להיכנס אליהם. לשאלתי מה יקרה אם הבעלים יחליט לא לאטום את הבניין, הוא ענה שהעירייה תקנוס אותו". 

אני מבינה שהתשובה הזו לא מספקת אותך.

"זה אמנם נכס פרטי אך בית מלון סגור הוא לא רק עניין פרטי. אני האזרח הקטן שהעיר שלו חשובה לו, ולדעתי העירייה צריכה להתערב בנעשה בבניין שמהווה מטרד לתושבים. מה, רק עכשיו הם כותבים לבעלים? איפה הייתם כל השנים? אני לא מבינה את זה. כל כך הרבה שנים שהמפגע הזה עומד פה, אני בטוחה שהרבה שכנים כבר פנו לרשויות".

The post הרחוב הכי יפה בעיר? תלוי את מי שואלים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить