[colbonews.co.il] "ריבון העולמים, למה הבאתם את האוטובוס לפה?"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июн 2023 20 09:31

[colbonews.co.il] "ריבון העולמים, למה הבאתם את האוטובוס לפה?"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

זה שמונה שנים שאלי אבו קם מוקדם בכל בוקר ופותח את דוכן הפרחים שלו בכיכר פריז. אך לפני כחודש, בבוקר שלמחרת חגיגות האליפות של מכבי חיפה בכיכר פריז, הגיע אבו לדוכן וחשכו עיניו. הוא מצא את ברז המים הראשי שבור, את מערכות הניקוז והחשמל מפורקות, ואת השלט של הדוכן ומעמדי הברזל שעליהם הוא מניח את העציצים מעוקמים. אל כל אלה התווסף גם חור בגג שעשוי מאסבסט.

"את הדוכן הזה קיבלתי מהעירייה כחלק מתהליך שיקום", מספר אבו, "בחגיגות של מכבי הגיע לכאן האוטובוס של השחקנים, וכשהגעתי לכאן בבוקר ומצאתי מה שהלך פה הייתי בשוק – בקבוקי ויסקי, פחיות, ערימות של לכלוך. האוהדים עלו על הגג שלי, שברו לי את מערכת החשמל והניקוז. לא היה לי מים וחשמל יומיים. מערכת הניקוז עדיין שבורה. אפילו את שעון המים שברו לי. הם עלו על מעמד שאני שם עליו את העציצים ושברו לו את הגלגלים. למעמד השני הם עיקמו את המדפים, ועכשיו אני לא יכול לשים עליו את העציצים. את השלט עיקמו ועשו גרפיטי 'יש אליפות'. על הגג הם עשו חור. לא יכולתי לפתוח את העסק במשך יומיים".

שלושה ימים לאחר החגיגות הגיש אבו תלונה במשטרה בטענה להיזק לרכוש במזיד. קבלן שיפוצים ואינסטלציה שהוא הזמין הגיש לו הצעת מחיר שבה הוא תיאר את היקף הנזק וקבע כי עלות התיקונים עומדת על 7,400 שקל: תיקון אינסטלציה – 750 שקל, עבודות חשמל – 450 שקל, ניקוז מים מהגג – 300 שקל, עבודות מסגרות – 600 שקל, שלטים – 1,200 שקל, איסכורית ופלטת עץ – 500 שקל, איטום הגג – 1,800 שקל, החלפת ברזנטים שנקרעו – 300 שקל, ועבודות צבע – 1,500 שקל.

כזכור, בחגיגות נגרם נזק כבד גם לכרמלית, אך אבו מתקשה לממן את העלויות בעצמו. זמן קצר לאחר החגיגות הוא פנה לאגף פניות הציבור בעיריית חיפה וכתב: "אני בעל דוכן הפרחים בכיכר פריז. הדוכן שייך לעירייה. לפני ארבעה ימים באו שחקני מכבי חיפה לכיכר עם מאות אוהדים ועשו לי נזקים לחשמל, למים ולשלטים וחור בגג. צריך לראות בעיניים כדי להבין. הגשתי תלונה במשטרה. יומיים אני בלי מים וחשמל. העסק שייך לעירייה. אני מבקש לעזור לי לשקם את הדוכן".

Изображение

מעמדי הפרחים המעוקמים (צילום: בועז כהן)

The post "ריבון העולמים, למה הבאתם את האוטובוס לפה?" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить