[colbonews.co.il] "פשוט הרגו את הדר": חנות המשרטט נסגרת אחרי 72 שנה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2023 16 11:16

[colbonews.co.il] "פשוט הרגו את הדר": חנות המשרטט נסגרת אחרי 72 שנה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

האם זוהי תחילתה של תופעה? מוסד נוסף השוכן ברחוב הרצל 23 בהדר סוגר את שעריו, והפעם זוהי חנות המשרטט שנפתחה בשנת 1951. בחודש נובמבר 2022 דיווחנו על סגירתו של קפה מאיר המיתולוגי שנפתח באותו בניין בשנת 1939, ולפני כשלושה חודשים סיפרנו על סגירת הסטודיו לצילום קרן אור שנפתח בשנת 1955 ושכן בקומה הראשונה.

אתמול (שבת) בערב פרסמה רחל מלכה, הבעלים של המשרטט, פוסט בפייסבוק שבו היא הודיעה ללקוחותיה על הסגירה וקראה להם לבוא ולהיפרד, ועל הדרך לחסל את המלאי שנותר בה "במחירים ששווה להגיע". לא חלף זמן רב עד שהתגובות הנוסטלגיות החלו לזרום. למי שלא מכיר, בחנות המשרטט אפשר למצוא ציוד משרדי, כלי כתיבה וציוד לאמנות ולחריטה.

מלכה, כתבת בפוסט שלאחר כ-30 שנים כבעלים את סוגרת. אבל החנות היא הרבה יותר ותיקה.

"ממה שאני יודעת, החנות נוסדה לפני 70 שנה, אם לא יותר. אנחנו, בעלי גדי ז"ל ואני, נכנסנו כשותפים בשנת 1990, ומאז אנחנו פה. לאט לאט השותפים פרשו, ואנחנו השריד האחרון".

מי היו הבעלים המקוריים?

"הם היו חמישה, כשיעקב ויואל היו היותר דומיננטיים. אני לא זוכרת את שמות המשפחה כי לי לא היה קשר אליהם. מי שכן היה לו קשר הוא גדי בעלי שנכנס לשותפות עם כל החמישה. הם היו מבוגרים מאוד וראו שהם לא יכולים להמשיך, אבל הם רצו שהחנות תמשיך לפעול. גדי עבד בחנות א. מלכה של אביו ברחוב שפירא, שגם היא היתה מוסד. זו היתה חנות למכשירי כתיבה שנפתחה בשנת 1965, והספקים שהכירו את גדי זרקו לו רעיון אם הוא רוצה להיות שותף בהמשרטט".

שכבר היתה שם דבר.

"משהו, כתלמידה למדתי בניין באורט ביאליק, והייתי קונה את כל ציוד השרטוט שלי פה. כל תלמידי בתי הספר וכל הסטודנטים לאדריכלות בטכניון היו קונים את הציוד שלהם פה".

The post "פשוט הרגו את הדר": חנות המשרטט נסגרת אחרי 72 שנה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить