[colbonews.co.il] בגלל חוב של העירייה: כ-100 נערים שעוסקים בזנות ייזרקו לרחוב

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июл 2023 26 13:53

[colbonews.co.il] בגלל חוב של העירייה: כ-100 נערים שעוסקים בזנות ייזרקו לרחוב

Непрочитанное сообщение Инфодроид

עיריית חיפה חייבת 1.2 מיליון שקל לעמותת עלם שמספקת מקלט וטיפול לילדים ולבני נוער בסיכון, והחוב מאיים על המשך פעילותה של העמותה בעיר. החוב מתייחס לפרויקט "הלב" (שנקרא בעבר "ערים בלילה") אשר ממומן על ידי משרד הרווחה, אך הכסף שהעביר המשרד נתקע בעירייה שמערימה קשיים על העברתו לעלם.

גם פניות של נשיאת העמותה נאוה ברק ויו"ר העמותה שלמה ינאי לעירייה בנושא לא עזרו, וההבטחות שהכספים יועברו התבררו כהבטחות סרק. כעת עוברים בעמותה למישור המשפטי כדי לקבל את כספם. יצוין כי אם הסניף החיפאי של העמותה ייסגר, יותר מ-100 בני נוער ימצאו את עצמם שוב ברחוב ללא מענה.

בשיחה עם "כלבו – חיפה והקריות" מספרת מנכ"לית עלם טלי ארז על התלאות שאותן היא חווה במגעים עם העירייה: "אנחנו נמצאים במצוקה גדולה מאוד מול עיריית חיפה. אני עובדת בעמותה במשך תשע שנים, שנה מהן בתפקיד מנכ"לית, ומהיום הראשון אני עוסקת כל הזמן בבעיות גבייה, תקשורת, רצון ונכונות של העירייה לתת מענים לאוכלוסיות שקופות שמוגדרות בסיכון, ובעיקר בקרב האוכלוסייה הערבית-להט"בית על רצף הזנות. אני חווה המון אטימות".

איך החוב תפח ליותר ממיליון שקל?

"בתקופת הממשלה הקודמת הצלחנו בכוחות משותפים להגדיל את התקצוב למודל הזה של טיפול בצעירים על רצף הזנות, ונקבע שהתשלום עליו יהיה רטרואקטיבי מספטמבר 2022. משרד הרווחה אישר את המודל, והרשויות המקומיות היו צריכות לחתום איתנו על חוזה חדש שמאפשר לקבל את התעריפים המוגדלים רטרואקטיבית מספטמבר 2022 ואילך. בפועל, עיריית חיפה לא שילמה את ההפרש הרטרואקטיבי בטענה שהחוזה נחתם באיחור, ומבחינתם זה היה מאוחר מדי לשלם. לכן אנחנו נאלצנו לספוג את העלויות האלה. בעיה נוספת היא שבכל חודש אנחנו מוציאים דרישת תשלום לעירייה בהתאם למספר הצעירים שישנים אצלנו ובמספר הצעירים שמלווים על ידנו, ובעירייה תמיד טוענים שיש פערים מהמציאות ושהנתונים שאנחנו מגישים אף פעם לא מדויקים. כשאנחנו מבקשים לדעת מהם הפערים, הם לא אומרים לנו. ביקשתי מהם שלפחות יעבירו את הסכום שאינו שנוי במחלוקת, ולא קיבלנו כלום. מספטמבר 2022 ועד יוני השנה נוצר חוב של 1.2 מיליון שקל ששילמתי באשראי של העמותה, ואת זה העירייה חייבת לי. אם תשאל את עיריית חיפה היא תגיד 'לא בטוח שזה הסכום, אולי יש פערים, אנחנו צריכים לבדוק'. הם תמיד בודקים בציציות ברמה של למה הזמנו פיצה או למה הזמנו חלב סויה ולא חלב רגיל כי זה זול יותר. וכל זה למרות שהם לא משלמים שקל מקופת העירייה, כל הכסף מגיע ממשרד הרווחה".

Изображение

בית הנערים של עלם (צילום: עמותת עלם)

The post בגלל חוב של העירייה: כ-100 נערים שעוסקים בזנות ייזרקו לרחוב appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить