[colbonews.co.il] העירייה הסירה הערת אזהרה, הבניין ממשיך להתפורר

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
сен 2023 18 15:51

[colbonews.co.il] העירייה הסירה הערת אזהרה, הבניין ממשיך להתפורר

Непрочитанное сообщение Инфодроид

לפני כשנתיים הבחינה דיירת שמתגוררת במבנה רכבת ברחוב המלך אסא 19-13 בשכונת נוה דוד בסדקים שמעטרים את קירות הבניין. היא הזעיקה את אנשי ההנדסה בעיריית חיפה, שהגיעו, הסתכלו, בחנו, צילמו ולקינוח הגישו לכל 32 הדיירים במבנה – אשר מתגוררים בארבע קומות בארבע כניסות שונות – מכתב עם הערת אזהרה כי המבנה מסוכן למגורים וכי עליהם לתקן רשימת ליקויים.

"הוטל עלינו לפנות לקבלן שיעשה שיפוץ, ובסיומו ייתן חוות דעת לעירייה כדי שהיא תסיר את הערת האזהרה", מספר ששון הלוי שמתגורר בקומה הרביעית ברחוב המלך אסא 15, "המשמעות של בניין עם הערת אזהרה היא קודם כל ירידת ערך הבית, וזה מין אמצעי לחץ להפעיל על הדיירים".

מה היו הליקויים?

"סדקים במבנה מבחוץ, טיח שנפל עד שהברזל בעמודים ובקורות נחשף. זה מה שקורה בדרך כלל בבתים ישנים בני 60 שנה, אבל עוד יותר בבית שנמצא במרחק של 100 מטר מהים. לקח זמן עד שהתארגנו – היה צריך לאסוף כסף מכל הדיירים, קבלנים ויזמים באו והלכו, וכל התהליך נמשך כשנה וחצי. בנובמבר 2022 אבי עליו השלום נפטר, ובמהלך השבעה התקשר אלי השכן מהקומה מתחתיי ואמר לי שכל הדירה שלו נוטפת מים, שהנזילה מגיעה מהדירה שלי ושהוא סגר אצלי את המים. אחרי השבעה הגעתי הביתה, והתברר שצינור מים התפוצץ ונוצר סדק בתוך הדירה, בחלק של תוספת הבנייה שזזה. זה היה מקור הבעיה, והכל בא על מקומו בשלום לאחר שאינסטלטור סידר לי מעקף כדי שלא להרים את כל הריצוף בדירה".

מה זאת אומרת תוספת הבנייה זזה?

"בצד שלנו של הבניין יש תוספת בנייה לאורך כל ארבע הקומות. בדירות ממול אין תוספות בנייה. תוספת הבנייה נעשתה לפני כ-40 שנה, וככה אני קניתי את הדירה, עם תוספת בנייה חוקית שנבנתה עם היתרי בנייה. הפיצוץ של צינור המים קרה במקביל לשיפוץ של הבניין שנמשך עד לחודש פברואר השנה. לחברה הקבלנית יש מהנדס מטעמה, והוא נתן חוות דעת לעירייה שהסירה את ההערה. במהלך ה-30 לאבי הגעתי למהנדס במחלקה למבנים מסוכנים בעירייה ואמרתי לו 'הכל טוב ויפה שאתה עושה את השיפוץ מחוץ לבניין, אבל בוא תראה מה קורה אצלי בדירה. אצלי בבית התפוצץ כל השיש של המטבח, זאת אומרת שכל החלק הזה של הבניין זז'. הבנתי שקרה משהו הרבה יותר חמור מסתם סדק חיצוני ונפילת טיח. הצלחתי לשכנע אותו ולהביא אותו אלי הביתה".

אתה מתכוון למנהל המחלקה למבנים מסוכנים אלכס חיזבאר?

"כן. הראיתי לו ששמתי נייר דבק על הסדק ברצפה כדי לקבל אינדיקציה בכמה זז הבניין. הוא ראה ואמר 'בסדר, תביא מהנדס שיראה'. עניתי לו שיכניס גם את זה להערת האזהרה כי ברגע שזה רשום בעירייה, הדיירים יקחו את זה לתשומת לבם. הוא סירב לעשות זאת, וקיבלתי את הרושם שהוא רק רוצה שהסיפור הזה יירד ממנו. בהמשך הוא הסיר את הערת האזהרה בלי להתייחס בכלל למה שקורה באמת למבנה. ראיתי שזה ככה, אבל לא יכולתי לעשות יותר מזה".

The post העירייה הסירה הערת אזהרה, הבניין ממשיך להתפורר appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить