[colbonews.co.il] "היית הרמטכ"ל הכי טוב של החיים האלו"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 4 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
сен 2023 26 08:57

[colbonews.co.il] "היית הרמטכ"ל הכי טוב של החיים האלו"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

עולם הספורט הוכה בצאת יום כיפור באבל, כשהידיעה על מותו של קובי אסייג לאחר שנה וחצי של מאבק במחלת הסרטן התפשטה כמו אש בשדה קוצים. 

אסייג, בוגר עירוני א' במחזור 1990, התגורר בשנים האחרונות בקרית ביאליק עם אשתו סבטה, והשניים גידלו שלוש בנות. הוא עבד בקשרי גל ים בנמל חיפה והיה אוהד מכבי חיפה כבר מילדות. אסייג היה מוכר לעולם הספורט כמי שייסד בשנת 2014 ביחד עם חברו מילדות דורון דואני את קבוצת הפייסבוק "ליגה משלנו – הכל על ספורט" שבה כ-15,500 חברים. בשנת 2017 פתחו השניים את קבוצת הכדורגל כוכבי ליגה משלנו, שמאוחר יותר שונה שמה לכוכבי ליגה משלנו ע"ש סמ"ר שון כרמלי, אשר משחקת בהתנדבות מלאה במשחקים להנצחת נופלים.

בקבוצת הפייסבוק ליגה משלנו, מעבר לדיווחים על הנעשה בליגת העל, הוקדשו זמן ומשאבים רבים לארגון טורנירי כדורגל לזכרם של לוחמים ואנשי ספורט. רק בשבועיים האחרונים ארגנה הקבוצה שני משחקים כאלו. הראשון נערך ב-12 בספטמבר לזכרם של סמ"ר עמית בן יגאל וסמ"ר בראל חדריה שמואלי שנהרגו בזמן השירות הצבאי, אשר בו שיחקו ותיקי מכבי תל אביב מול קבוצת כוכבי ליגה משלנו ע"ש סמ"ר שון כרמלי. השני התקיים ב-20 בספטמבר, ולמרות מצבו ארגן אסייג יחד עם אחרים משחק לזכרו של מודי בר און בין כוכבי ליגה משלנו לותיקי הפועל רובי חיפה. 

על הלב הגדול של אסייג אפשר ללמוד מפוסט שאותו הוא העלה ב-23 ביוני תחת הכותרת "ברוח העוז", ובו כתב: "לפני שנתיים רקמה במחשבתי לעשות טורניר למפקד הנערץ שלי בגבעתי רס"ן גיל עוז (אנזה) ז"ל, שנהרג כאשר הסתער באומץ רב להגן על חייליו ועל מדינת ישראל. לצערי, זמן לא רב לאחר מכן התבשרתי שחליתי בסרטן, אבל לא אחד כמוני שעבר מלחמות ותאונת דרכים קשה ועוד המון דברים בדרך יוותר בקלות. אחרי שראיתי שיש שיפור במצבי (הדרך עוד ארוכה), הרבה בזכות המשפחה, הקדוש ברוך הוא, החברים הקרובים, כל עם ישראל שנרתם לעזור לי בכדורים שעלו המון כסף (ללא ספק הצילו לי את החיים) וכמובן אשתי המלכה והלביאה שלא הייתי מגיע לשום מקום בלעדיה, זה הזמן להודות לכל העוסקים במלאכה".

בפוסט הודה אסייג לאנשים ולחברות שתרמו להצלחת אירוע שהתקיים בפתח תקוה והתנצל אם שכח מישהו, אבל לא נראה שאדם כמו אסייג ישכח מישהו. על כך גמלו לו חבריו הרבים וכוכבי ליגה משלנו כשארגנו לו תוך 12 שעות חתונה ספונטנית עם סבטה שהתקיימה ב-17 באוגוסט. 

לאחר החתונה כתבה אחת מהאורחות: "אני כותבת לכל עם ישראל שתתפללו על קובי שלנו. אי אפשר שלא להזיל דמעה. אני חוזרת מהחתונה הכי עצובה שהייתי בחיי, עין אחת לא נשארה יבשה. קובי המלאך תמיד היה אוזן קשבת למען הקהילה באהבת חינם כמעט בכל תחום, אבל הכי הוא אהב לחנך דורות של צעירים ומבוגרים בתחום הספורט, ואת הכל הוא עשה באהבת חינם. קובי לא ידע שיום אחד הוא יצטרך את עם ישראל, ואז הנורא מכל הגיע. קובי חלה במחלת הסרטן הארורה שתקפה אותו ונאבק בגבורה. תוך כמה שעות כל החברים במיוחד ועם ישראל בכלל ארגנו חתונה הכי מהירה שיש כדי להגשים לקובי ולבחירת לבו את החלום להינשא, וכך היה. המלאכים הטובים של עם ישראל ארגנו ביגוד, צלם, אוכל, אולם, טבעות ומה לא, והכל באהבת חינם. זה הכוח של עם ישראל – שאנחנו ביחד תמיד נוכל לנצח כל דבר אפשרי. הלוואי שהקדוש ברוך הוא ישלח רפואה שלמה ומהירה שתגמול את קובי מהמחלה הארורה. זה הזמן שלנו כחברה לאחל מזל טוב ורפואה שלמה. הלוואי שייפתחו שערי שמים ושכל משאלות לבנו יתגשמו".

The post "היית הרמטכ"ל הכי טוב של החיים האלו" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить