[colbonews.co.il] הבעלים של בית הקפה אליקה: "זה לא מקובל עלי"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
ноя 2023 24 17:31

[colbonews.co.il] הבעלים של בית הקפה אליקה: "זה לא מקובל עלי"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

24 שעות חלפו מאז שבית הקפה אליקה ברחוב מסדה 24 נקלע לסערה ציבורית בעקבות ידיעה שהתפרסמה באתר YNET תחת הכותרת: "צעירה במדים סולקה מבית קפה בחיפה". וואחיד עסאקלה (43), הבעלים של המקום ב-14 השנים האחרונות, לא מצליח להבין למה זה קרה דווקא לו. כעת הוא מנסה להסביר איך נקלע לאירוע שלא מייצג אותו ואת דעותיו.

"אנחנו מקבלים את כולם, בכיף", הוא אומר, "אצלנו יושבים ערבים ויהודים, אצלנו אפשר להחליף דעות, מעולם לא קרה אצלנו דבר כזה, למרות שהבנתי שאנשים מייחסים לנו מקרה אחר שממש לא קשור למקום שלי אלא למקום ברחוב הלל. אני לא בעולם הזה, אני לא בא בגישה הזו, הרי בסוף אנחנו נחיה ביחד. מה שקרה רחוק מאוד ממני. אני רוצה שיתייחסו אלי כאל בן אדם, בלי לשייך אותי למוצא ולאמונה. אנשים ייעצו לי לא להתראיין עכשיו, ואני חושב בדיוק ההיפך. כי אני לא כזה, כי מה שקרה לא מאפיין אותי ולא את המקום שלי".

צפית שזה מה שהולך לקרות, שהרשת תתפוצץ על הסיפור הזה?

"את האמת, אני לא מחובר בכלל לרשתות החברתיות, אבל חברים שלחו לי צילומי מסך ואמרו שזה מה שנכתב עלינו. הבנתי שיש משהו, כי דיבר איתי כתב ואמר לי שקרה מה שקרה בבית הקפה, וישר אמרתי לו שזה לא מקובל ושאני לא יודע מה בדיוק קרה כי אין אצלנו דבר כזה. זה הפתיע אותי, אז התקשרתי לבית הקפה כדי להבין מה קרה, ועדיין לא ממש הבנתי כי כל אחד אמר משהו אחר, ופשוט נוצר בלגן. זה גם לא הסגנון של בית הקפה. המקום שלנו מקבל את כולם. אני בן אדם שמכבד את כולם, ולא משנה מה הרקע שלך". 

נשאלת בכתבה אם אתה מתנצל, והתשובה שלך "אין לי על מה להתנצל" עוררה זעם גדול.

"קודם כל, לא ידעתי שהוא עושה כתבה וגם לא הייתי מודע למה שקרה. הבנתי שזו לקוחה מול חיילת, אבל לא ידעתי בדיוק. נשאלתי אם אני רוצה להתנצל באופן אישי, כך אני זוכר, ואמרתי לו שבאמת לא עשיתי כלום ושאני חושב שמי שעשה את זה צריך להתנצל. אבל כעיקרון, ואמרתי בצורה ברורה, זה לא מקובל ואין לנו נוהל כזה. גם התקשרתי ודיברתי עם החיילת, עם ריקי. היא בחורה נחמדה. היא גם הסירה את הפוסט המקורי והורידו את הכתבה מ-YNET. היא מבינה שזה מקרה של אנשים שבכלל לא מייצגים אותנו כי אצלנו אין דבר כזה. שאלתי אותה 'אם את יושבת במקום במשך שנה וחצי, את יודעת שגם חיילים יושבים פה?', אז היא ענתה 'כן, וזה מה שהפתיע אותי'. אמרתי לה 'אני מבין אותך שזה מעליב ולא מקובל, ועל זה שנעלבת אני מתנצל. את צודקת, זה ממש לא מקובל'. את האמת, היא בחורה נחמדה והיה טוב מאוד שדיברתי איתה. תקשיבי, נכנסתי לתוך סיפור שבכלל לא קשור אלי, אלו לא העמדות שלי".

אלו לא העמדות שלך, אבל זה בית הקפה שלך.

"כן, אני מבין, זה קרה בבית הקפה שלי. אין לי מה להגיד חוץ מלחזור על אותו משפט – זה לא מקובל. אין אצלנו גישה כזו, זה גם מה שהפתיע אותי".

The post הבעלים של בית הקפה אליקה: "זה לא מקובל עלי" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить