[colbonews.co.il] מי יגבה את הכספים מסוחרי יריד שוק הפשפשים בשבת?

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
фев 2024 14 12:58

[colbonews.co.il] מי יגבה את הכספים מסוחרי יריד שוק הפשפשים בשבת?

Непрочитанное сообщение Инфодроид

ביטול אירוע פורום המשפחות השכולות, בשיתוף הוצאת נובמבר, שאמור היה להתקיים בבית הגפן, גורר השלכות נוספות. אחרי שבמחלקה המשפטית של העירייה הודיעו לבית הגפן כי פעילות מסחרית אסורה במסגרת התאגיד, לאור האפשרות למכור את עותקי הספר "אפירוגון" במסגרת האירוע שבוטל, בבית הגפן הלכו צעד אחד קדימה ופנו לעירייה בדרישה להסברים האם מותר להם להמשיך לגבות כספים מסוחרי יריד שוק הפשפשים בשבת.

תזכורת: באוגוסט האחרון התפוצצה פרשת גביית התשלומים מהסוחרים לאחר שהפרקליטות הגישה הצהרת תובע נגד תושב נצרת בחשד שסחט באיומים במשך שנים כמיליון שקלים מבעלי הדוכנים ביריד. לאחר מכן, הגיעה העירייה להבנות עם ועד הסוחרים שהעירייה תגבה את דמי השכירות באמצעות נציג מטעמה. על בית הגפן הוטלה המשימה לטפל בנושא הגבייה.

אלא שבשבוע שעבר, לאחר החלטת היועצת המשפטית של העירייה עו"ד ימית קליין, כי קיומו של אירוע מסחרי במתקן עירוני הוא אסור, פנה מנכ"ל בית הגפן אסף רון למנכ"ל העירייה, ניר מריאש: "לאור הישיבה ביום שלישי האחרון בנושא ההיבטים המסחריים בפעילות בית הגפן, ברצוני לוודא כי בקשתכם מבית הגפן לעזור לעירייה בגביית הכספים בשבתות מהמציגים בדוכנים בשוק הפשפשים, ולתמוך בתפעול הלוגיסטי באמצעות התקשרות בנספח א' הינה תקינה ומאושרת על ידי הייעוץ המשפטי. אודה לחוות דעת ברורה ומהירה כדי להיערך בהתאם".

מריאש השיב שהמשך הסיוע של בית הגפן בגביית הכספים מאושר, אלא שרון פנה שוב למריאש וכתב לו, כי מאחר שלא היה בישיבה שנערכה עם בית הגפן והמחלקה המשפטית, הוא צריך תשובה מזו האחרונה: "אני צריך תשובה מהייעוץ המשפטי. אתה לא היית בישיבה ביום רביעי. בשמחה אעזור – אבל אני לא בטוח שמותר לי אחרי הישיבה הזו. אשמח מאוד אם כן – אך רק הייעוץ המשפטי יכול לאשרר לי את זה".

The post מי יגבה את הכספים מסוחרי יריד שוק הפשפשים בשבת? appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить