[colbonews.co.il] רשות הכבאות שוקלת הוצאת צו מיוחד נגד העירייה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 4 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
фев 2024 20 13:19

[colbonews.co.il] רשות הכבאות שוקלת הוצאת צו מיוחד נגד העירייה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

רשות הכבאות וההצלה ערכה שימוע לעיריית חיפה בטענה כי קיימת סכנה ממשית לתושבי חיפה מפריצת שריפה ביער לנוכח אי יישום ואי ביצוע הנחיות ודרישות של הרשות. הדבר עשוי להוביל לכך שרשות הכבאות תוציא צו מיוחד מכוח חוק הרשות הארצית לכבאות והצלה, שבו יפרט הנציב נגד מי יינקטו האמצעים – העירייה או ראש העיר – ויציב להם מועד ליישום ההנחיות.

ב-1 בפברואר שלח מפקד מחוז חוף ברשות הכבאות וההצלה טפסר צביקה מויאל מכתב לעינת קליש רותם, שבו הוא הודיע כל כוונתו להוציא צו מיוחד שבו תצטווה העירייה לנקוט ולבצע פעולות לעניין בטיחות אש ביערות ובחורשים שבשטחה, וזאת לאחר שהוצגה בפניו חוות דעת מקצועית על חשש משמעותי להתרחשות אירוע כבאות והצלה בתחומי העיר.

"מחובתה של כל רשות מקומית לפעול ככל הניתן להגנת יישובים ומתקנים מפני דליקות בשטחים שבאחריותן, ובין היתר בשטחי יער וחורש, ובכלל זה לבצע את ההנחיות המקצועיות של רשות הכבאות בנושא", כתב מויאל לקליש רותם, "בהתאם, אנו רואים חשיבות רבה במעורבות הרשויות ובביצוע פעולות מנע להגנה מפני שריפות. עדות חיה להתממשות סיכונים ביישובים סמוכי יער/חורש אירעה באסון הכרמל בדצמבר 2010, כמו גם עשרות רבות של דליקות יער וחורש אחרות סמוך ובתוך העיר בשנים האחרונות שהמחישו וחידדו זה מכבר את הצורך לפעול להגנת היישוב, תושביו ובתיו מפני שריפות יער וחורש במקום. לאחר אירועי הדליקות בנובמבר 2016 אנו סבורים כי כל מילה לגבי היקף וחומרת הסיכון והחובה לפעול במהירות וביעילות להסרתו היא מיותרת".

עוד כתב מויאל לקליש רותם: "קיימת לעירייה חובה חוקית לפעול לקיים סידורי בטיחות אש נאותים ולפעול למניעת דליקות. הדרך הנאותה והראויה למימוש האחריות והחובה היא לכל הפחות פעולה בהתאם להנחיות המקצועיות, הכלליות והפרטניות של הרשות הארצית לכבאות והצלה המפורטות בדוחות הביקורת. לצערי, נכון למועד זה, למרות ההנחיות והדרישות הברורות והחד משמעותיות של הרשות ולמרות ההבטחות והסיכומים הרבים עם העירייה, לא בוצע דבר מהדרישות. סיכומם של דברים אלה הוא שלתושבי חיפה ולרכושם נשקפת סכנה ממשית כתוצאה מפריצת שריפה ביער. בנסיבות אלה ולאור תפקידם ואחריותם של העירייה והעומדים בראשה לבצע פעולות לעניין בטיחות אש, מן הראוי כי תפעלי לביצוע אחריותך להגנת העיר ותושביה מפני דליקות יער וחורש ולמניעת סיכון משמעותי לחיי אדם ולרכוש, וזאת לכל הפחות בהתאם להנחיות שהועברו אליכם, בדחיפות וללא דיחוי".

כזכור, בפברואר 2022 החליטה הממשלה על תוכנית לאומית להתמודדות עם שריפות יער וחורש, תוך הקמה ותחזוקה של אזורי חיץ. חיפה נקבעה להיות היעד הראשון ליישום החלטה זו, ובמסגרתה חתם המשרד לביטחון לאומי עוד באותה השנה על הסכם עם העירייה להקמת אזורי החיץ בשלושה שטחים שהוגדרו כאזורי הסיכון הגבוה ביותר, ועלות הקמתם הוערכה ב-13 מיליון שקל שכבר הוקצו לשם כך. גם לכך התייחס מויאל במכתבו וציין: "אי עשייתה של העירייה ביישום ובביצוע ההנחיות והדרישות של הרשות הארצית לכבאות בולטת במיוחד לנוכח החלטת הממשלה, חתימתכם על הסכם מול המועצה לביטחון לאומי, הקצאת הכספים, אישור התוכניות והירתמות כל הגורמים המחוזיים לסיוע למימוש התוכנית. בנסיבות אלה אני סבור כי קיים חשש משמעותי לחיי אדם ולרכוש כתוצאה מהתרחשות אירוע כבאות והצלה, ואני שוקל ליתן לעירייה צו מיוחד".

 

The post רשות הכבאות שוקלת הוצאת צו מיוחד נגד העירייה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer