[colbonews.co.il] "הרגשתי שאני מתחיל לזייף ולא נהנה כמו פעם"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
мар 2024 07 08:23

[colbonews.co.il] "הרגשתי שאני מתחיל לזייף ולא נהנה כמו פעם"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

לאחר כמעט ארבע שנים, נדב גליק סוגר את שוק צמחים במתחם סירקין 21 ואת משתלת הצמחים ההידרופוניים שהיתה על גג המבנה. במתחם שרובו מוקדש לעסקי מזון, היה מפתיע ומרענן לפגוש בחנות הצמחים הגדולה בקומה השנייה, ששימשה מעין מקום מפגש לבאי המקום, ואין ספק שחסרונה בהוויה של שוק תלפיות יורגש.

"זה עצוב כי המקום עשה את הבניין וגם נתן איזו פינה מגניבה בשוק שיוצאת מהקופסה של אוכל", אומר גליק, "עצוב גם לנו כי זה היה הבית שלי כמעט ארבע שנים, שבעה ימים בשבוע. הסגירה הזאת היא דבר גדול בשבילי. בן הזוג שלי ואני עבדנו שם ביחד, העסק הזה פרנס אותנו, ואין לי מושג ממה נתפרנס מעכשיו. קודם כל אקח חודשיים-שלושה הפסקה, אנוח קצת, ואז נראה לאן אתגלגל. את חיפה אני בטוח לא עוזב. אני חתולה שחורה – תמיד נופלת על הרגליים". 

מה קרה פתאום?

"הלוגיסטיקה הרגה אותנו. אנחנו מתמודדים כאן עם בעיה אמיתית של חניית משאיות, וזאת לאחר שהצלחתי לגרום לעיריית חיפה להקצות לנו חנייה כזו, אבל האכיפה פשוט לא קיימת. רוב הזמן חונים בה רכבים רגילים, וזה קשה מאוד כשאתה עסק שמקבל חמש משאיות בשבוע. זו הסיבה המרכזית שהלוגיסטיקה גמרה עלינו".

ויש סיבה נוספת?

"הסיבה הנוספת שאני צריך הפסקה, התעייפתי".

באוקטובר 2022 התראיינת ב"כלבו – חיפה והקריות" בעקבות פוסט נוקב שכתבת בפייסבוק על הפשיעה בשוק, ובו פנית ישירות לראש העיר עינת קליש רותם ולמשטרת חיפה על כך שהן לא עושות די בעניין הביטחון של בעלי העסקים והלקוחות. העזיבה שלך קשורה גם לכך?

"כשדיברתי על הפריקה והטעינה, עבריינות הכבישים הזו הביאה אותי לא פעם ולא פעמיים כמעט ללכת מכות עם האנשים ברחוב. גם הנרקומנים פה לא עזרו לי להישאר. אבל להגיד שזה מה שהכריע את ההחלטה? לא. ידעתי איפה אני פותח את המשתלה. יכולתי לפתוח במרכז הכרמל, אבל זה שהמשתלה מוקפת בפשיעה נראה לי חלק מה-DNA שלה. המשתלה היא העסק המשמעותי הראשון שנפתח בסירקין 21, ידעתי איפה אני פותח, זה לא היה מנותק, זה חלק מההוויה".

זה עסק מצליח.

"נכון, העסק עובד ואפילו טוב. הוא לא נסגר כי הוא לא מצליח. המשתלה עובדת, והיא מרכזית בשכונה ובעיר. גופים מרכזיים בחיפה, ולא רק, קנו ממני. הרגשתי שאני מתחיל לזייף ושאני לא נהנה מזה כמו פעם. אני צריך הפסקה, אני צריך להתגעגע. ההכרה הגיעה ביחד עם נקודת יציאה שהיתה לי בחוזה ועם ההבנה שהלוגיסטיקה רק תלך ותהיה קשה יותר. העסק מצליח, וזה אומר שאני צריך לקבל יותר משאיות כדי למכור את ההצלחה הזאת. הרי הצמחים לא גדלים אצלי, אני מביא אותם מחקלאים, וכל משאית שמגיעה לפה גורמת לחסימת הרחוב. מאז שיש פה חניית משאיות לא הפסקנו לריב עם אנשים שחנו בה".

The post "הרגשתי שאני מתחיל לזייף ולא נהנה כמו פעם" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer