[colbonews.co.il] חשיפה: זהו מספר החזירים שנורו מאז תחילת הדילול

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 6 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июн 2024 10 08:21

[colbonews.co.il] חשיפה: זהו מספר החזירים שנורו מאז תחילת הדילול

Непрочитанное сообщение Инфодроид

כ-300 חזירי בר נורו למוות במסגרת הפעילות למיגור תופעת חזירי הבר בחיפה – כך נדע ל"כלבו – חיפה והקריות" מגורמים ברשות הטבע והגנים (רט"ג) ובעיריית חיפה.

תחילת הפעולות למיגור חזירי הבר החלה ב-19 באפריל, אז הודיעה העירייה כי היא חתמה על מסמך הבנות עם רט"ג שבו סוכם על דילול של חזירים סוררים באמצעות ירי. בעירייה מקפידים לציין כי הירי מתבצע בחזירים סוררים בלבד שאיבדו את החשש מפני בני אדם או כאלו שמהווים סכנה. כמו כן מציינים שם כי שיתוף הפעולה עם רט"ג התהדק וכי שיטת הפעולה בקדנציה של יונה יהב היא הדבר היחיד שהשתנה ביחס מהקדנציה של עינת קליש רותם – המתה בירי לעומת המתה באמצעות לכידה והרדמה.

מספרם של חזירי הבר שנורו מאז חזרתו של יהב ללשכת ראש העיר הוא אחד מהסודות השמורים ביותר בעירייה, וגם במפגש עם עיתונאים שקיים בשבוע שעבר הוא הדף כל שאלה על מספר החזירים שהומתו. "הם (החזירים; ב"כ) עוד לא נרשמו", אמר יהב והיה נחוש לא לגלות את המספר: "בסוף, כשהם לא יהיו ברחובות, אני אגיד מה המספר".

ראיה נוספת לכך שרק בודדים יודעים את מספר החזירים שנורו היא התביעה שהגישה (ובהמשך משכה אותה) עמותת תנו לחיות לחיות נגד העירייה ויהב. כזכור, בתקופתה של קליש רותם פורסם דוח חודשי שבו פורט מספר החזירים שהומתו במהלך החודש במסגרת שיתוף הפעולה עם רט"ג. "אני מכיר את הדיווחים החודשיים", אמר בדיון עו"ד ארז וול שייצג את תנו לחיות לחיות, "אחרי פברואר 2024 הוא הפסיק להתפרסם. אם הפרסום הזה יחזור, תנוח דעתי במידה רבה". יהב התפרץ לדבריו ואמר: "לא יהיה. אני קובע. אני ראש העיר ואני קובע – לא יהיה שום פרסום".

The post חשיפה: זהו מספר החזירים שנורו מאז תחילת הדילול appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить